Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Pantera Capital CEO’su XRP ve ETH’ye neden güvendiğini anlattı

Dan Morehead

En büyük kripto para yatırım şirketlerinden biri olan Pantera Capital’in CEO’su, Real Vision’a verdiği röportajda, Bitcoin’in gelecek aylarda yükselişine devam edeceğine inandığını ancak bazı altcoin‘lerin ondan daha iyi performans göstereceğini düşündüğünü söyledi.

Bitcoin’i fiyatın henüz 104 dolar olduğu 2013 yılının Ağustos ayında müşterilerine tavsiye eden Morehead, “Para birimleri konusunda aşırılıkçı olmak kolaydır ve bazı insanlar, birinin hepsine karşı olduğunu düşünür. Uzun vadede 10’dan az sayıda çok önemli blok zincirleri var olacağını düşünüyorum. 2000 olmayacak ama sadece bir tane de olmayacak. Bu nedenle Bitcoin, Ethereum ve XRP’ye yatırım yapıyoruz. Aslında diğer para birimlerinin Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum. Bitcoin çok yükselecek ama diğerleri bundan daha iyi performans gösterebilir. Ve kısmen Bitcoin, piyasa değeri mega boyutta olan bir kripto paradır. Küçük piyasa değerine sahip kripto paralar kadar yukarı ve aşağı gitmez. Büyük bir boğa piyasasında olduğumuzu düşünüyorum, dolayısıyla piyasa değeri açısından küçük olan yüksek betalı varlıklar daha iyi performans gösterecekler. Bitcoin, şu anda toplam piyasa değerinin yüzde 62’sini oluşturuyor. Bitcoin’in yükselmesi ve diğer her şeyin çok daha fazla yükselmesiyle Bitcoin’in piyasa payının aşağı doğru düşeceğini düşünüyorum.” dedi.

Morehead, piyasa değeri bakımından ikinci ve üçüncü en büyük kripto paralar olan Ethereum ve XRP’ye neden güvendiğini şöyle açıklıyor:

“Ethereum’daki en önemli şey, ETH 2.0’ın başlatılması ve açık bir şekilde savurganlığa yol açan iş kanıtından (proof of work) çok daha verimli bir sisteme, hisse kanıtına (proof of stake) geçiş. XRP, sektörde herkesin uzun süredir konuştuğu sınır ötesi para hareketini akümüle ediyor. Şu anda ABD’den Meksika’ya Blockchain destekli sınır ötesi para hareketi, bu çok önemli 25 milyar dolarlık koridorun yüzde 10’una yakın. Dolayısıyla insanların hayatlarını gerçekten daha iyi hâle getiren bir kullanım örneği sektörümüz için büyük bir başarı.”

Öte yandan Morehead, önümüzdeki 12 ay içinde tek bir kripto para seçecek olsa, bunun hangisi olacağı sorulduğunda Ethereum’un kurucu ortağı Gavin Wood tarafından kurulan Polkadot (DOT) cevabını verdi:

“Birini seçmem gerekirse bu Polkadot olurdu. Ethereum’un değerinin yaklaşık yüzde 10’u kadar. Çok uygun bir rakip olma şansı yüzde 10’dan fazla. Polkadot konusunda gerçekten heyecanlıyız.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl