eToro Analistinden Bitcoin Tahmini: “İyimserlik Dağıldı, 8500’ü Kırarsa Endişelenin!”

eToro analisti Simon Peters, bugün 9400 doların hemen üzerinde işlem gören Bitcoin için 8500 dolar seviyesine dikkat çekti. "Hem kripto para piyasalarında hem de küresel piyasalarda iyimserlik dağıldı" diyen Peters, salgında olası ikinci dalganın tüm piyasalarda bir başka satışa yol açacağını ifade etti.

bitcoin

Popüler alım satım platformu eToro’nun analisti Simon Peters’a göre Bitcoin önümüzdeki haftalarda çetin bir düzeltme yaşayabilir.

Birkaç gün önce 9100 doların altına gerileyen kripto para, hızlı bir toparlanmayla 9500 doların üzerine çıkmıştı. Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda ise 9413 dolardan alınıp satılıyor.

Peters, “Kripto paralarda görülen son zamanlardaki geri çekilme, küresel hisse senetlerindeki benzer bir geri çekilmeyle çakışıyor. Piyasalardaki anlatının özellikle birkaç ABD eyaletinin yerel ekonomilerini yeniden açmasından bu yana koronavirüs vakalarında artış bildirdikten sonra oluşan ikinci Kovid-19 dalgası endişesiyle biraz değiştiği görülüyor. Hem kripto para piyasalarında hem de küresel borsalarda iyimserlik dağıldı ve gerçekçilik başladı. Kovid-19’da ikinci dalgayı görmeye başlarsak bu muhtemelen tüm piyasalarda bir başka satışa yol açacak. Yatırımcılar, fiyat 8500 doların altına düşerse endişelenmelidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Analist, kısa vadeli çetin bir Bitcoin düzeltmesi beklentisi içindeyken bunun yılın ikinci yarısında bir ralli için platform görevi görecek yeni bir dip formasyonunun başlangıcı olacağını ifade ediyor.

Peters, “Benim görüşüm, yeni bir dibin oluşmaya başladığı yönünde. Özellikle son Fed toplantısı, devam eden ekonomik teşvikler ve faiz oranlarının sürekli sıfıra yakın olması göz önüne alındığında temeller Bitcoin için olumlu olmaya devam ediyor.” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl