Türkiye piyasasına hızlı bir giriş yapan EXMO, ciddi avantajlarla geliyor

İstatistiklere göre Türkiye'de en çok kullanılan küresel kripto para borsaları Binance ve Bitfinex. Ancak bu yakın zamanda değişebilir.

Birçok farklı araştırma, kripto paralara olan küresel ilginin son yıllarda en az iki katına çıktığını gösterdi. Türkiye dahil olmak üzere insanlar kripto para ve alım satımıyla daha fazla ilgilendiklerini belirtiyorlar.

İstatistiklere göre Türkiye’de en çok kullanılan kripto para borsaları Binance ve Bitfinex. Ancak bu yakın zamanda değişebilir. Türkiye piyasasına giren EXMO kripto para platformu, bu alanda liderliğe oynamak istiyor.

EXMO hariç diğer tüm borsaların Türk kullanıcılar için yalnızca İngilizce versiyonları var ve oldukça kısıtlanmış standart bir formata sahipler. EXMO ise daha modern bir arayüze sahip ve büyük bir avantaj sunuyor. Platform, arayüzden teknik desteğe kadar tamamen Türkçe bir kullanım sağlıyor.

EXMO

Hakkında: 2013 yılında kurulan EXMO; Londra, Kiev, Barselona ve Moskova merkezli. Doğu Avrupa’da birinci sırada yer alan EXMO, hacim ve likidite bakımından dünyanın en büyük borsalarından biri. Borsa, halihazırda 1.5 milyon kullanıcıya, 50,000 aktif trader’a, günlük 315,000 ziyaretçiye, 76 ticaret çiftine sahip ve TRY, USD, EUR, RUB, PLN, UAH olmak üzere 6 itibari parayı destekliyor. Platformun günlük ortalama hacmi 50 milyon dolar düzeyinde.

İddiası: Türkçe arayüzde açık, hızlı işlemler. EXMO, müşterilerine en yüksek yatırım güvenliği seviyesi olan iki faktörlü bir kimlik doğrulama yöntemi sunuyor. 7/24 Türkçe, İngilizce ve Rusça desteği, trader’lar için analiz araçları, banka kartına para çekme olanağı, kullanım kolaylığı ve yeni başlayanlar için birçok rehber barındırıyor. Platform 24 saat boyunca TL, EUR, USD, RUB, PLN ve UAH’yi en büyük kripto paralarla alıp satmaya imkan veriyor.

Güvenlik: EXMO hiç hack’lenmedi. Müşteri fonları yüksek seviye güvenlikle korunuyor. Para çekme işlemlerini doğrulamak için iki faktörlü kimlik doğrulama ile Google Authenticator imkanı tanıyor.

İtibari paralar: TRY, EUR, USD, RUB, PLN, UAH

Kripto paralar: 24.

Para yatırma yöntemleri: Kredi kartı, banka kartı, kripto para, Perfect Money, SEPA, banka transferi, CryptoCapital, Money Polo, Payeer, Yandex Money ve daha fazlası.

İşlem ücreti: %0.2

Para yatırma ücretleri: Kripto paralar değişkenlik gösteriyor.

AdvCash 1.95% (USD) 2.95% (RUB) 1% (EUR)

CryptoCapital 20 PLN, 0.5%(USD) 0 (USD)

PerfectMoney 1% (USD), 2% (EUR)

Skrill 3.5% + 0.36 USD(USD) 3.5% + 0.29 EUR (EUR) 3.5% + 1.21 PLN (PLN), 3% + 3 TRY (TRY)

Payeer 1.95% (USD), 2.95% (EUR) 2.45% (RUB)

Visa/Mastercard 6% (USD), 6% (EUR), – (RUB), 2.6% (UAH) 6% (PLN)

SEPA: 25 EUR (EUR)

MisterTango SEPA 5 EUR (EUR)

Payeer 1.95% (USD), 2.95% (EUR) 2.45% (RUB)

QIWI 4.95% (RUB)

Neteller 3.5% + 0.29 USD (USD) 3.5%+0.25 EUR (EUR) 3.5% + 4 PLN (PLN)

Emir tipleri: Satış emri, alış emri, basit satış emri, basit alış emri.

Binance

Hakkında: Binance, kullanıcılara sağlam ticaret araçları, grafikler ve güvenlik özellikleri sunan Çin merkezli bir kripto para borsası. Başarılı bir ICO’nun ardından 2017 yılının Temmuz ayında faaliyete geçti.

Hem temel hem de gelişmiş arayüzler sunarak yeni başlayanların borsayı kullanmasını kolaylaştırıyor.

İddiası: İşlemler ve para çekme işlemleri için düşük ücretler, saniyede 1.4 milyon işlem gerçekleştirebilme kapasitesi. Binance, temel ve ileri düzey arayüze sahip.

Güvenlik: Para çekme işlemlerini doğrulamak için iki faktörlü doğrulama ve Google Authenticator. Ancak iki faktörlü SMS doğrulaması yalnızca Çin’i destekliyor.

İtibari paralar: Yok

Kripto paralar: 80’in üzerinde.

Para yatırma yöntemleri: Yalnızca kripto paralar.

İşlem ücreti %0.1

Para yatırma ücreti: Yok.

Para çekme ücreti: Değişkenlik gösteriyor.

Bitfinex

Hakkında: Bitfinex, 2014’ten bu yana dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri oldu. Hong Kong’da bulunan şirket, piyasaya ilk kez 2012 yılında girdi ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde büyümeyi sürdürdü. Bitcoin’e ek olarak önde gelen kripto paralara ve tam özellikli cüzdan hizmetlerine erişme imkanı veriyor.

İddiaları: Bitfinex, dünyanın en büyük Bitcoin borsası olarak tanınmasının yanı sıra iş istasyonunuzu kişiselleştirmenizi sağlayan özelleştirilebilir bir arayüz sunuyor. Platformda marjin ticaretinin yanı sıra on farklı emir türü olanağı veriyor.

Güvenlik: Tether’le olan ilişkisinden ötürü birçok kişi borsanın finansal olarak güvende olmayabileceğinden endişe ediyor. Ayrıca geçmişte birkaç kez hack’lendi.

İtibari paralar: USD, EUR

Kripto paralar: 80’in üzerinde.

Para yatırma yöntemleri: Kripto para, wire transfer.

İşlem ücreti: Piyasa yapıcıda %0-0.1, piyasa alıcıda %0.1-0.2

Para yatırma ücretleri: Banka transferi %0.1, kripto parada değişkenlik gösteriyor.

Para çekme ücretleri: Banka transferi %0.1, hızlı banka transferi %1, kripto paralar değişkenlik gösteriyor.

Bu analizden sonra muhtemelen EXMO’nun Türkçe konuşan kullanıcılar için en uygun borsa olduğu söylenebilir. Türkçe arayüz ve Türkçe destek büyük bir avantaj. İtibari para da ayrı bir sürpriz. Bugün platform 1.5 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcıya, 50,000 aktif kullanıcıya, 87’nin üzerinde ticaret çiftine ve TL dahil, 6 itibari paraya sahip. Ve hepsi muhtemelen EXMO’yu Doğu Avrupa piyasasının lideri yapan genel avantajların bir parçası.

Türkiye piyasasını niçin seçtiler?

EXMO’nun CEO’su Sergey Zhdanov, “Ekonomik ticaret savaşları stabilize olmazsa BTC, Türkiye’de yeni bir para birimi haline gelebilir. Geçen yılın aynı dönemine göre son yarıda yeni Türk kullanıcıların sayısının üçe katlattığını fark ettik. Bu nedenle Türk kullanıcılarımızın platformumuzdan en üst düzeyde yararlanmalarına karar verdik.” diyor.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl