Forbes yazarı: Bitcoin, bu ay Globalcoin ile 10,000 doları aşabilir

Ünlü analist Naeem Aslam, Forbes'a yazdığı son yazıda belirli faktörlere dikkat çekerek Bitcoin'in bu ay 10,712 dolara kadar çıkabileceğini ileri sürdü.

Forbes yazarı ve analist Naeem Aslam, Bitcoin fiyatının şu anki yatırımcı hissiyatı ve Facebook‘un kripto parasının piyasaya sürülmesiyle birlikte Haziran ayında 10,712 dolara ulaşabileceğini söyledi.

ThinkMarkets Baş Piyasa Analisti Aslam, Bitcoin fiyat hareketliliği konusunda Haziran ayının olağanüstü bir ay olacağını düşünüyor.

Tarihsel olarak Mayıs ayı Bitcoin için her en iyi performansın görüldüğü ay oldu. Bu yıl da Bitcoin, Mayıs’ta yüzde 60’dan fazla arttığı için öncekilerden farklı değil.

Aslam, en büyük kripto parada mevsimsellik faktörünün Haziran ayı boyunca devam edeceğine inanıyor.

Analist, daha fazla yükseliş için Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) günlük grafikte yön değiştirmesi ve Bitcoin’in fiyat hareketinin yükselen eğilimi ile eşleşmesi gerektiğini ifade ediyor. Bununla birlikte RSI, eğilim çizgisinin altına düşse bile aşırı satım koşulları daha fazla alıcı çekeceğinden endişeye gerek olmadığını belirtiyor.

“Globalcoin, fiyatı 10,712 dolara itecek”

Aslam, mevcut piyasa yapısı ve Facebook’un yakında piyasaya sürülecek olan kripto parası nedeniyle Bitcoin’in önümüzdeki iki hafta içinde 10,712 dolara yükselebileceği iddiasında.

“Facebook, kendi kripto parasını oluşturarak gelişmekte olan ekonomilerde büyük bir ticari değerin kilidini açacak. Bu yepyeni bir paradigma olacak.” diyen analist, devamında “Bu ay Bitcoin fiyatı konusunda iyimserim ve Facebook olayının Bitcoin’in yükselişi için katalizör olacağına inanıyorum.” yorumunu yaptı.

Sosyal medya devinin kripto parasının whitepaper’ını 18 Haziran’da yayınlaması bekleniyor.

Kripto para, kullanıcıların Facebook, Whatsapp ve Instagram hesaplarından para gönderip almalarına olanak tanıyacağı söyleniyor. Ayrıca şirket çalışanlarının da bu yeni para birimiyle maaş alabileceği ifade ediliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl