Facebook’ta satıldı: %30 indirimli Bitcoin

Brezilya'da faaliyet gösteren problemli bir kripto para platformunun kullanıcısı veya kullanıcıları, BTC'lerini Facebook'ta yüzde 30 indirimle sattı. Alıcısı hazır Bitcoin'lerin satışı kısa sürede tamamlandı.

Brezilyalı bir “kripto para danışmanının” Facebook’ta yüzde 30 indirimle 28 Bitcoin satışı gerçekleştirdiği bildiriliyor.

CryptoGlobe‘nin Livecoins’ten aktardığı habere göre, Marcio Jose Motta isimli danışman, bu haftanın başlarında yaklaşık 280,000 dolar değerindeki 28 BTC’yi yüzde 30 indirimle sattığını duyurdu.

Satışa sunulan Bitcoin’ler ise Atlas Quantum isimli bir yatırım platformundaydı. Olayın kilit noktası ise burası. Platform, şu anda çeşitli problemlerle karşı karşıya.

Atlas Quantum’a genel olarak arbitraj fırsatlarından yararlanmak için borsalardaki fiyatları takip eden bir bot kullandığını ve yatırım karşılığında düzenli getiri sunduğunu iddia ettiğinden bir ponzi planı gözüyle bakılıyor. Ayrıca platformun kullanıcılarından bazıları para çekme sorunları yaşadıklarını da bildirdi. Bu, söz konusu indirimin muhtemelen para çekmeyi deneyen ve başarısız olan bir kullanıcıdan gelmiş olabileceğini gösteriyor.

Buna rağmen %30 indirimli Bitcoin’ler alıcısını buldu ve satışın bir saatten daha az bir sürede tamamlandığı ifade edildi. Satışa aracılık eden danışman, diğer borsalar için de benzer işlemler yaptığını belirtti ve şöyle dedi:

“Aynı şey NegocieCoins’te de oldu. Yalnızca bu borsayla ilgili işlemlerde bir günde 40 BTC satışı gerçekleştirdim.”

Geçtiğimiz Haziran ayında bildirdiğimiz gibi Brezilya’nın önde gelen kripto para borsalarından biri olan NegocieCoins’in kullanıcıları, paralarını çekememeleri üzerine borsa aleyhine ülkenin birçok eyaletinden dava açmışlardı. Parasını çekemeyen birtakım kullanıcıların ise varlıklarını piyasaya göre epeyce düşük bir ücret karşılığında elden çıkarmaya çalıştıkları, hatta bazılarının BTC’lerini yüzde 90’lara varan indirimle satmayı teklif ettikleri iddia edilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl