Forbes’e yazdı: Wall Street emektarından Facebook’un kripto parası için 6 tahmin

22 yıllık Wall Street çalışanı Caitlin Long, Forbes'a yazdığı yazıda Facebook'un kripto parasının mevcut kripto para birimlerine büyük katkı sağlayacağını öne sürdü.

22 yıllık Wall Street geçmişi olan ve aynı zamanda Bitcoin ve Blockchain savunularından biri olan Caitlin Long, Facebook’un çıkaracağı kripto parayla ilgili bir dizi tahminde bulundu. Long ayrıca, mevcut kripto para birimlerinin Facebook‘un Blockchain ve kripto para ekosistemine dahil olmasından büyük fayda sağlayacaklarına inandığını da söyledi.

Forbes’te yayınladığı makaleyle düşüncelerini açıklayan Long’un en büyük tahmini, Facebook’un kripto para işine girmesinin nihayetinde Bitcoin’in faydasına olacağıydı.

Long yazısında Facebook’un kripto parasının Bitcoin için bir truva atı olacağına ve insanların kripto paraları öğrenme hızını büyük ölçüde artıracağına inandığını söylüyor.

Long’un yanı sıra girişim sermayesi şirketi Blockchain Capital’in ortağı Spencer Bogart da, yakın zamanda bir açıklama yapmış ve Facebook’un kripto para sektörüne girmesinin teoride milyonlarca kullanıcıyı dijital paralara yakınlaştıracağını ve sektörde çarpıcı bir katalizör etkisi yaratacağını söylemişti.

Long yazısında ayrıca, Bitcoin’in sınırlılığının ve Facebook’un kripto parasının aynı anda her yerde bulunabilme özelliğinin, insanların zor kazanılmış servetlerini saklamak için zaman içinde en dürüst cüzdanlar olarak itibari olmayan paralara geçecekleri anlamına geldiğini belirtiyor.

Önceden de belirtildiği gibi, Facebook’un token’ının bir para birimleri sepetine bağlanacağı konuşuluyor.

Long’a göre, Facebook’un kripto parasının piyasaya sürülmesi Venezuela’daki gibi bir durum oluşturabilir. Venezuela hükümetinin bastığı kripto para Petro’ya Venezuelalılar büyük talep göstermişti.

Facebook’un piyasaya sürmeye hazırlandığı kripto parasıyla ilgili Long’un diğer tahminleri şöyle:

  • Facebook kripto parasını daha çok gelişmekte olan ülkelere pazarlamayı düşünüyor, çünkü buralarda token’ının etkili bir hale gelebileceğini düşünüyor.
  • Facebook kripto parasını elinde tutanlara faiz ödeyecek ve bu ABD bankacılık sisteminin kalbindeki bankalara kurumsal sübvansiyonların kaldırılması için popülist çağrıların oluşmasına yol açacak.
  • Facebook, vakfının erişim gücünü kullanarak küresel sermaye piyasalarında gelişecek.
  • Şirket, token’ını piyasaya sürmesiyle birlikte yasal belirsizliklerle karşılaşacak. Birçok düzenleyici kuruluş bu konuya eğilecek.
  • Facebook’un düzenleyicilere sunacağı raporlar, ABD’de finans ve veri gizliliğinin yanı sıra yurt dışında tutulan varlıkların bildirilmesi ve vergi düzenlemeleri merkezli bir dizi tartışma başlatacak.

Kripto parasını 18 Haziran’da resmen duyurması beklenen Facebook’un, çalışanlarına bu kripto para ile ödeme alma imkanı sağlayacağı da söyleniyor.

Yine ABD’de yapılan bir ankete göre, Amerikalı yetişkinlerin %18’i Facebook’un kripto parasına yatırım yapmayı düşünürken büyük çoğunluk da bu kripto parayı Facebook’ta kullanmak istiyor.

Fotoğraf: www.shopcatalog.com

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl