“Bitcoin fazla enerji harcıyor” diyen Elon Musk: Daha fazla petrol ve doğal gaz lazım!

Geçtiğimiz sene Mayıs ayında tüm kripto para ekosistemini şoke edecek şekilde "Bitcoin madenciliğinde kullanılan fosil yakıt türleri doğaya zarar veriyor" diyerek Tesla'nın Bitcoin ile araç satışını sonlandıran Elon Musk, Norveç'te katıldığı bir konferansta önemli açıklamalarda bulundu. Musk, "Dünyadaki medeniyetin sürmesi için daha fazla petrol ve doğal gaz çıkarmalıyız" dedi.

Dünya haftanın ilk gününe Elon Musk’ın açıklamalarıyla başladı. Norveç’te katıldığı bir konferansta konuşan Musk, medeniyetin devamı açısından daha fazla petrol ve doğal gaz çıakrılması gerektiğini söyledi.

“Yenilenebilir enerjiye geçiş on yıllar alacak”

Doğum oranalrının düşmesinin de kendisini ciddi şekilde endişelendirdiğini belirten Musk, şu sözleri sarf etti:

“Gerçekçi olmak gerekirse, kısa vadeli dönem için daha fazla petrol ve doğal gaz çıkarmamız gerekiyor. Bunu yapmazsak medeniyet sekteye uğrayacaktır. Norveç’in de bu anlamda daha fazla arama yapması gerekiyor. Dünyadaki en büyük zorluklardan biri de yenilenebilir enerjiye geçiştir. Bunun tamamlanmasının on yıllarca süreceği kanaatindeyim. Geçiş tamamlandıktan sonra daha sürdürülebilir bir ekonomi de elde edilecektir. Medeniyetin devamı açısından doğum oranları da çok önemli. Şu anki rakamlar beni endişelendiriyor”

Dünyayı ters köşeye yatırmıştı

Hatırlanacağı üzere Musk, 2021 boğa seoznunun başında Bitcoin ve Dogecoin paylaşımlarıyla bir anda tüm dünyanın ilgisini toplamıştı. 2021 yılı Mart ayı sonunda Tesla’nın Bitcoin ile araç satışına başladığını duyuran Musk, sadece 2 ay sonra ise bu kararından dönerek tüm dünyayı adeta ters köşeye yatırmıştı. Musk, Bitcoin madenciliğinde yoğun şekilde fosil yakıt kullanıldığını ve bunun çevreye ciddi zararlar verdiğini belirtmişti. Musk’ın bu açıklamasından sonra Bitcoin önemli seviyede düşüş yaşamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl