Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

FCA’den Bitcoin ve kripto para yatırımcılarına risk uyarısı

fca

İngiltere’nin finans kontrol kurumu olan FCA, internet sitesinde yer verdiği açıklamasında, son dönemde kripto para piyasasındaki yaşanan patlamadan ötürü yatırımcıları tüm paralarını kaybetme tehlikesine karşı bir kez daha uyardı.

Son dönemde Bitcoin fiyatının artmasıyla beraber kripto paralara yatırım oranı ciddi şekilde artarken geçtiğimiz hafta toplam piyasa değeri de 1 trilyon doları aşmıştı. FCA ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kripto varlıklara, bunlarla ilgili yatırım ya da kredi araçlarına yatırım yapmak çok ciddi risk içerir. Yatırımcılar bu tür araçlara para koymayı tercih ediyorlarsa, paralarının tümünü kaybetme riskini aldıklarını bilmelilerdir”

FCA’in endişelerinin baş sebeplerinin ise fiyat volatilitesi, tüketici haklarının korunmasındaki eksiklikler ve sunulan ürünlerdeki karmaşıklık olduğu kaydedildi.

Cumartesi akşamı 42 bin dolar seviyesini az da olsa geçmeyi başaran en büyük kripto para Bitcoin, dün akşam ise çok ciddi bir düşüş yaşadı ve 31 bin seviyelerine geriledi. Bitcoin’in bu düşüşü altcoin’lerde de ciddi gerilemeler yaşanmasına sebep oldu. Bu geri çekilme, 12 Mart’taki büyük düşüşten sonraki iki günde gerçekleşen en büyük düşüş olarak kayıtlara geçti.

Pandemi kaynaklı 12 Mart düşüşünün sonunda Bitcoin 4 bin doların da altına inmiş ancak daha sonra toparlanmayı başarmıştı. 16 Aralık tarihinde 3 yıl sonra 20 bin dolar seviyesine gelen ve burayı da kolayca aşarak 42 bin dolara gelen BTC için 2021 yılı yorumları ise genelde olumlu…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl