Kripto para borsası FCoin’de “yok artık” dedirtecek skandallar zinciri

Kripto para borsası FCoin'de son günlerde şaşkınlığa uğratan skandallar zinciri yaşanıyor. Bir FCoin çalışanının borsaya ait 75 milyon dolarlık FCoin Token'ı yok ettiği iddia edilirken platform güncelleme nedeniyle günlerdir kapalı tutuluyor. Bu süre zarfında para çekme talepleri e-posta ile alınıyor.

Kripto para alanında “trans-fee mining” modeliyle tanınan nispeten popüler kripto para borsalarından FCoin, bugünlerde skandallar zinciri ile çalkalanıyor.

Kim olduğu bilinmeyen bir FCoin çalışanın borsanın ekip üyelerine ait 75 milyon dolar değerindeki FCoin Token’ı (FT) kasıtlı olarak yok ettiği iddia ediliyor. Söz konusu çalışanın FCoin’e kızdığını ve ekibin tuttuğu tüm FT’yi yok ederek karşılık verdiği, ayrıca bu süreçte FCoin veritabanını sildiği belirtiliyor.

Bu arada FCoin de sürpriz bir şekilde resmi açıklama ile ekibe ait 75 milyon dolarlık 720 milyon FT’nin kalıcı olarak yok edilmesine karar verildiğini bildirdi. Konuyla ilgili daha önceden herhangi bir imada bile bulunmaksızın yapılan açıklama, kullanıcıları şoke etti. Bu duyuru öncesinde borsanın hack’lendiğine dair yaygın bir söylenti de vardı.

FCoin, pek çok borsada olduğu gibi FCoin borsanın kendi kripto parası. Platform, bu kripto para ile kullanıcılara çeşitli ayrıcalıklar tanıyordu.

Günlerdir kapalı

Tüm ekip token’larının yakılması kararından sonra güncelleme için sistemi kapatan borsa, işleyişin normale dönmesinin 1-2 gün daha süreceğini açıkladı. Bu süreçte sistemlere ve veriler üzerindeki “ciddi” hasarların onarılmaya çalışıldığı, sistemi yeniden oluşturmanın ve verileri geri yüklemenin yollarının arandığı kaydedildi.

Platform para çekme taleplerini ise e-posta yoluyla almaya başladı. Paralarını çekmek isteyen kullanıcıların kullanıcı adlarını belirterek e-posta ile başvuru yapmaları istendi. Kimliğini ve bakiyesini doğrulayabilen kullanıcıların para çekme taleplerinin yerine getirileceği bildirildi.

Şu anda Fcoin.com’a girildiğinde ziyaretçileri borsanın bakımdan dolayı kapalı olduğu uyarısı karşılıyor. Bunun daha ne kadar süreceği belirsizliğini koruyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl