Bir Bitcoin borsası kendi token’larından 24 milyon dolarlık satın alacak

Son dönemde yükselen işlem hacimleriyle dikkat çeken kripto para borsası FCoin, kendi token'larından 24 milyar dolarlık satın alım yapacak.

CoinDesk’te yer alan habere göre geçtiğimiz günlerde tartışmalı gelir modeli sayesinde ticaret hacmi oldukça yükselen yeni bir kripto para borsası olan FCoin, yeni bir fon ya da fonlar için sermaye sağlamak amacıyla kendi token’ınından milyonlarca adet geri satın almayı planladığını açıkladı.

Borsa, geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamada yeni fonun Blockchain ve kripto para projelerine daha fazla yatırım yapmak için bir grup seçilmiş token fonuna destek vereceğini bildirdi. Ayrıca seçilen fonların tamamının akredite sponsorlar olacağını da eklediler.

İlk aşamada projeyi fonlamak için yaklaşık değeri 24 milyon dolar olan kendi FT token’larından 100 milyon tahsis edecekler. Ancak FCoin, miktarı kendi rezervlerinden sağlamak yerine sermayenin ikincil piyasadaki token’ların satın alımlarından birinden geleceğini söyledi.

FCoin borsası, trans-fee madenciliği adı verilen yeni bir iş modelinin ortaya çıkması ve borsanın işlem ücretlerini kullanıcılara FT token’ları ile geri ödemesi sayesinde yüksek ticaret hacimlerine ulaştı.

Model, uzun vadeli sürdürülebilirlik konusunda eleştirilirken CoinMarketCap verilerine göre platform, son 24 saatte yaklaşık 4 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Kürşat Cevapla

    Milyon dolar mı milyar dolar mı