Brian Kelly: Fidelity, Bitcoin için ikinci çeyrekte harika bir katalizör olacak

CNBC'nin ünlü finans yorumcusu Brian Kelly, varlık yönetimi şirketi Fidelity'nin ikinci çeyrekte Bitcoin için harika bir katalizör olacağını iddia etti.

Bitcoin boğası ve CNBC’nin ünlü finans yorumcusu Brian Kelly, CNBC ekranlarında kripto para piyasasına ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Kelly, en sıcak gelişmelerden biri olan CBOE’nin yeni Bitcoin vadelisi listelememe kararına da değindi.

Programın sunucusu, bu konuda CBOE’nin Bitcoin vadelilerinin 2017’nin Aralık ayında Bitcoin fiyatı zirvedeyken piyasaya sürüldüğüne dikkat çekti ve ardından Kelly’ye bu son kararın Bitcoin’in fiyatının dibi gördüğü anlamına gelip gelmeyeceğini sordu. Kelly ise bunun fiyatın dibe ulaştığının bir işareti olarak görülebileceğini ileri sürdü.

Öte yandan analist, geçtiğimiz Aralık ayındaki düşük seviyelerden bu yana temellerin iyileştiğini belirtti. Kelly, ayrı bir dijital para şirketi kurarak dijital para saklama hizmeti vermeye başlayan Fidelity’nin ikinci çeyrekte piyasa için harika bir katalizör olacağını iddia etti.

Yönetimi altında yaklaşık 2.5 trilyon dolarlık varlık bulunan varlık yönetimi şirketi Fidelity, Mart ayının ikinci haftasında Bitcoin saklama hizmetinin bir grup müşteiryle resmen faaliyete başladığını duyurmuştu.

Bu arada kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinin başında gelen Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead de Fidelity ile ilgili olarak geçtiğimiz yılın Ekim ayında yaptığı bir açıklamada “Bundan beş yıl sonra geriye baktığımızda bunları sektöre muazzam miktarda sermaye getiren olaylar olarak göreceğiz. Çok iyi bir kurumsal saklama/takas çözümü, pek çok insanı bir göz atmaya zorlayacak, ve daha önce söylediğim gibi, bu çok viral bir şey” demişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl