Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Fidelity Digital: Bitcoin sağlıklı bir konsolidasyon aşamasında

fidelity

Piyasa değeriyle lider kripto para Bitcoin, 42 bin dolarlık zirvenin önemli ölçüde altında işlem görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 28 bin 800 dolara kadar çekilen ve bir miktar toparlanan kripto para, bugün 31 – 33 bin dolar bandında alıcı buldu.

Bitcoin’deki bu geri çekilme için endişelenmeli mi? Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olan Fidelity’nin kripto para kolu Fidelity Digital Assets’ın genel müdürü Tom Jessop’a göre piyasa sağlıklı bir konsolidasyon dönemi geçiriyor.

Konu hakkında CNBC’ye açıklamalarda bulunan Jessop, “Eylül ayından Aralık ayına kadar fiyat ikiye katlandı ve 10 bin dolardan 20 bin dolara çok hızlı çıktık. Ve sonra Aralık’tan Ocak başına kadar tekrar bir %100 daha yaptı. Bu nedenle şu anda piyasa açısından sağlıklı bir konsolidasyon aşamasında olduğumuzu düşünüyorum. Biliyorsunuz ki bu piyasa hâlâ çok erken dönemlerde ve fiyat hareketini belirli faktörlere bağlamak zor. Blockchain’de verilere gerçekten bakabiliyor ve paranın nereye gittiğini görebiliyorsunuz, son zamanlarda yükseliş eğilimine işaret ederk şekilde ağ üzerinde yatırımcıların parayı borsalardan çıkardığı görülüyor. Dolayısıyla bence bu sadece sağlıklı bir kâr alma ve biraz konsolidasyon.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin TSİ 23.45’te 31 bin 700 dolardan el değiştiriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl