Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Fidelity’den Bitcoin yorumu: Değeri kovada bir damla, ciddi büyüme gelebilir

Varlık yönetimi devi Fidelity'nin son raporunda Bitcoin'in piyasa değerinin kovada bir damla olduğu ve ciddi bir büyüme potansiyeli taşıdığı vurgulandı.

fidelity

Dünyanın sayılı yatırım şirketlerinden biri olan Fidelity’nin “Fidelity Dijital Varlıklar” adlı alt şirketi yayınladığı raporda, Bitcoin’in korele olmayan doğasından ötürü piyasa değerinde ciddi şekilde büyüme yaşanabileceğini belirtti.

Firmanın araştırma yöneticisi Ria Bhutoria raporda, Bitcoin’in piyasa değerinin, mücadele ettiği diğer varlıkların piyasa değerlerine göre şu anda kovada bir damlacık büyüklüğünde olduğunu yazdı.

Bhutoria ayrıca Bitcoin’e son dönemde giriş yapan kurumsal şirket yatırımları yüzünden, en büyük kripto paranın korele olmayan yapısının bozulma eğilimi gösterebileceğini ancak yaşanabilecek ekonomik krizlerde diğer varlıklara oranla çok daha az etkileneceği yorumunu yaptı.

Raporda, korele olmayan varlık arayan yatırımcılar için Bitcoin’in kullanışlı yatırım olduğu belirtilirken, faizlerin sıfır ya da sıfıra çok yakın, hatta bazen de eksiye düştüğü bir dünyada BTC almamanın maliyetinin çok daha yüksek olduğu yazıldı.

3.3 trilyon doları yönetiyor

Yönetimi altında 3.3 trilyon dolarlık varlık bulunan varlık yönetimi devi, geçen yıl kripto para hizmetleri vermeye başlamıştı. Aynı zamanda Bitcoin madenciliği de yapan şirket, geçen yıl ABD ve Kanada’da dev Bitcoin madencilik tesisleri açan Blockchain şirketi Blockstream’in ilk madencilik müşterilerinden.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl