Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’in fikir babalarından biri 67 yaşında vefat etti

Bitcoin'in fikir babalarından biri olan Timothy May, 67 yaşında hayatını kaybetti. May, 1992 yılında kurulan Siberpunklar grubunun kurucu üyesiydi.

Siberpunklar grubunun kurucularından olan Timothy May, 67 yaşında hayatını kaybetti. May, Bitcoin’in fikir babalarından biri olarak kripto para alanında iyi tanınıyordu ve aynı zamanda Kripto Anarşist Manifestosu’nun yazarıydı.

Siberpunklar, 1990’lı yılların başında düzenli olarak internette gizliliği ve bilgisayar teknolojisindeki gelişmelerin nasıl daha fazla kişisel özgürlük için kullanılabileceğini tartışmak için bir araya gelen birkaç kriptoloji taraftarı tarafından kurulmuş bir gruptu.

Grup, Timothy May’in yanı sıra Eric Hughes ve John Gilmore tarafından 1992’de kuruldu. Kurulduğu günden bu yana kriptografik ürünlerin ve açık kaynaklı yazılımların yayılması konusunda büyük faydaları oldu. Kuruluşundan aylar sonra May, teknolojinin insanların birbirleriyle etkileşimde bulunma şeklini nasıl dönüştürdüğünü detaylarıyla anlatan ünlü Kripto Anarşist Manifestosu’nu yayınladı.

May’in liberteryen görüşleri, Bitcoin‘in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun da dahil olduğu siberpunk nesillerine ilham kaynağı oldu.

Siberpunklar ayrıca Nakamoto’nun 2008 yılında Bitcoin’i anıttığı, iyi bilinen siberpunk e-posta listesini de oluşturdular. Esasen May’in hareketi, 100 milyar dolarlık kripto para ekosisteminin yaratılmasındaki ilk adımdı.

Ölüm haberinin ardından kripto para topluluğu, insanların mahremiyetleri için savaşan ve Bitcoin’in fikir babalarından biri olarak görülen May’e karşı saygılarını dile getirdi. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, ilk tepki verenlerden biriydi:

Kriptografi uzmanı ve akıllı sözleşme öncüsü Nick Szabo May’in kendisine ilham kaynağı olduğunu ve vizyonunun yaşadığını söyledi:

Haber: CryptoGlobe

→ GÖKTEN PARA YAĞDI, ARKASINDAN KRİPTO PARA MİLYONERİ ÇIKTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl