CryptoQuant CEO’su: Bitcoin 112 bin dolara çıkabilir

Kripto para yatırımcılarının 2024 yılında büyük bir boğa sezonu beklentisi içine girdiği şu günlerde zincir üstü veri platformu CryptoQuant'ın CEO'sundan çok konuşulacak bir fiyat tahmini geldi. Ki Young Ju, Bitcoin en kötü senaroda 55 bin dolara yükseleceğini düşündüğünü ancak, fiyat tahmininin ise 112 bin dolar olduğunu ifade etti.

Bitcoin 50 bin dolar sınırını zorlarken, zincir üstü veri platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju ise en büyük kripto paranın bu sene 112 bin dolara çıkabileceğini söyledi.

X üzerinden yaptığı analizde konuşan Ju, çıkış nedeni olarak ETF’leri gösterdi ve “ETF’lerden gelen akış ile Bitcoin bu sene 112 bin dolara yükselebilir. En kötü senaryoda fiyat 55 bin dolar olur” dedi.

Cuma günü büyük girişler oldu

Bitcoin spot ETF’lerinin onaylandığı 10 Ocak gününden sonra işleme açılan fonlara şu ana kadar toplamda net 2.7 milyar dolarlık yatırım girdi. Cuma günü ise bu anlamda en dikkat çekici günlerden biriydi.

9 Şubat günü, BlackRock ETF’ine net 250 milyon dolar, Fidelity ETF’ine ise net 188 milyon dolarlık yatırım girdisi oldu.

Gün bazında net giriş 541 milyon dolar olurken, bu rakam 11 Ocak’ta yani ETF’lerin işleme açıldığı ilk gün görülen 628 milyon dolarlık girişten sonra en iyi seviye oldu.

Bitcoin ETF’leri şu ana kadar toplamda 32 milyar dolarlık BTC aldılar. Bu rakam Bitcoin’in toplam arzının %3.4’üne tekabül ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl