Ünlü analistten Bitcoin için 10 bin dolar iddiası: Biliyorum çılgınca ama…

En çok takip edilen analistlerden biri olan Nicholas Merten, Bitcoin'de 10 bin dolarlık seviyeye doğru bir düşüş yaşanabileceğini belirtti. İddiasının çılgınca olduğunu kabul eden Mertens, ABD'nin muhtemel bir resesyon yaşaması ve Fed'in şahin politikalarının devamının bu düşüşü getirebileceğini iddia etti.

Youtube’da DataDash kanalında 512 bin takipçisine seslenen analist Nicholas Merten, Bitcoin fiyatının 10 bin dolara düşme ihtimali olduğunu söyledi.

2021’de oluşan düşen bir kanaldaki akümülasyon sürecinde olduğumuzu dile getiren Merten, “Biliyorum çılgınca ama şu anda bulunduğumuz bölgeden %63 daha fazla düşük bir fiyata hazır olmalıyız. 10 bin dolarlık seviye gelebilir” dedi.

“Bitcoin hiç resesyon görmedi”

Kripto para piyasasında likiditenin şu an çok düşük seviyelerde olduğunu dile getiren Merten, muhtemel bir resesyon ve Fed politikalarına dikkat çekti:

“Bitcoin daha önce hiç resesyon dönemine denk gelmedi. Bir başka olumsuz gerçeklik ise, şu anda piyasada likiditenin gerçekten az olması… Beklentilerinizde mütevazı olmanız gerekiyor. Evet, bahsettiklerim olumsuz senaryo ama likiditenin gittikçe kuruduğu gerçeğini de gözardı edemeyiz. Bitcoin’i ATH seviyelerine çıkaran makro-ekonomik yapı yakın zamanda geri dönmeyecektir. Bitcoin’in yükseldiği dönemlerde Fed politikaları da bu yükselişleri destekliyordu. Önümüzdeki yıllarda o gidişat olmayabilir”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl