Bitcoin’in sert düşüşü FOMO oluşturdu: Santiment raporu

Bitcoin gece saatlerinde 4 bin dolarlık çok sert bir düzeltme hareketi yaparken, piyasa takip platformu olan Santiment ise bu düşüşün yatırımcılar tarafından ucuz fiyattan alım fırsatı olarak görüldüğünü ifade etti.

2015 bitcoin fiyatı

Bitcoin’de gece saatlerinde yaşanan ve fiyatın 40.400 dolara kadar inmesine neden olan düşüş hareketi, 400 milyon dolara yakın kaldıraçlı pozisyonun da tasfiye olması sağladı. Zincir üstü verilerle piyasa takibi yapan Santiment şirketinin konuyla ilgili raporuna göre ise bu hareket son 4 ayın en sert düşüşü oldu.

“Düşüş FOMO yarattı”

Santiment, düşüşün ise alıcılar arasında bir FOMO psikolojisi yarattığını belirtti. Şirketin konuyla ilgili değerlendirmesinde şu ifadeler yer aldı:

“Kripto paralar son 4 ayın en sert düşüşünü yaşadı ve bu durum trader’larda az da olsa bazı endişeler yarattı. Buna rağmen, ciddi seviyede dipten alma çabası da görünüyor. Aşırıya kaçan bir alım isteği söz konusu… Yatırımcılar bu düşük fiyatlardan FOMO psikolojisine girdiler. Büyük oranda yatırımcı, bu bölgelerin alım yapmak için fırsat olduğunu düşünüyor”

Bitcoin fiyatındaki düşüşün özellikle yarınki enflasyon ve çarşamba günkü Fed faiz kararından hemen önce gelmesi de dikkat çekiyor. ABD Merkez Bankası’nın son dönemde olduğu gibi faizleri yine sabit bırakması ve artırıma gitmemesi bekleniyor.

Son olarak %3.2’ye düşen yıllık enflasyonda da beklentiler yine düşüş yönünde. Rakamın %3.1 gelmesi bekleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl