Kay Van-Petersen: Bitcoin fiyatı, 6-18 ay içinde 100.000$’a ulaşacak

Saxo Bank stratejisti Kay Van-Petersen, Bitcoin fiyatlarının önümüzdeki 6 ile 18 ay içerisinde 50.000$-100.000$ aralığına ulaşacağını söyledi. Bloomberg’e röportaj veren Van-Petersen, kurumsal para akışının Bitcoin fiyatlarının katalizörü olacağını ifade ederek 100.000$’ı “ihtiyatlı” bir öngörü olarak niteledi. Diğer kripto para birimlerinin de benzer, hatta daha iyi bir yükseliş gösterebileceğini belirten Van-Petersen, Ethereum’un özellikle ETF’ler konusunda bir sonraki rekabetçi güç olabileceğini vurguladı. ‘Bir adım geri çekilip fiyata bakın…’ Van-Petersen, şöyle devam etti: “Hayret verici şey – eğer aklınızı başınızdan alıyorsa – bir...

Saxo Bank stratejisti Kay Van-Petersen, Bitcoin fiyatlarının önümüzdeki 6 ile 18 ay içerisinde 50.000$-100.000$ aralığına ulaşacağını söyledi.

Bloomberg’e röportaj veren Van-Petersen, kurumsal para akışının Bitcoin fiyatlarının katalizörü olacağını ifade ederek 100.000$’ı “ihtiyatlı” bir öngörü olarak niteledi. Diğer kripto para birimlerinin de benzer, hatta daha iyi bir yükseliş gösterebileceğini belirten Van-Petersen, Ethereum’un özellikle ETF’ler konusunda bir sonraki rekabetçi güç olabileceğini vurguladı.

‘Bir adım geri çekilip fiyata bakın…’

Van-Petersen, şöyle devam etti:

“Hayret verici şey – eğer aklınızı başınızdan alıyorsa – bir adım geri çekilip fiyata bakın… bunun birçoğu kurumsal paralar olmadan gerçekleşti. Kurumsal para esas olarak önümüzdeki 6 ile 18 ay içerisinde gemide olacak.”

Bitcoin fiyatı, analistlerin kısa vadeli büyüme beklentilerini bile aşmayı sürdürdüğünden Bitcoin’in en şiddetli savunucuları dahi önümüzdeki günlerde ne olacağını merak ediyorlar.

Van-Petersen, geçtiğimiz Mayıs ayında 10 yıl içinde Bitcoin fiyatının 100.000$’ı aşacağını söylemişti. Baktığımızda bu tahmin şimdi o kadar hayret verici görünmüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl