Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

‘Bitcoin fiyatı, bu yıl 5000$’a yükselecek’

Dijital para birimi borsası Gatecoin‘in CEO’su ve kurucusu Aurelien Menant, Bloomberg Daybreak Asia ile gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin‘in bu yıl 5000$’a kadar yükseleceğini öngördüğünü söyledi. Artış tahminine gerekçe olarak ise diğer piyasalardaki istikrarsızlıklar, hedge fonlarına benzer kurumsal yatırımcılar ve Bitcoin’in bir yatırım olarak “güvenli liman” doğasını saydı Diğer piyasalardaki belirsizlikler ve kurumsal yatırımcılar Menant şunları söyledi: “Diğer piyasalardaki belirsizlikler Bitcoin’e giderek daha fazla ilgiyle sonuçlanıyor. Çok önemli olan bir diğer faktör de günden güne daha fazla kurumsal yatırımcının gelişidir.” ‘Daha fazla...

Dijital para birimi borsası Gatecoin‘in CEO’su ve kurucusu Aurelien Menant, Bloomberg Daybreak Asia ile gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin‘in bu yıl 5000$’a kadar yükseleceğini öngördüğünü söyledi. Artış tahminine gerekçe olarak ise diğer piyasalardaki istikrarsızlıklar, hedge fonlarına benzer kurumsal yatırımcılar ve Bitcoin’in bir yatırım olarak “güvenli liman” doğasını saydı

Diğer piyasalardaki belirsizlikler ve kurumsal yatırımcılar

Menant şunları söyledi:

“Diğer piyasalardaki belirsizlikler Bitcoin’e giderek daha fazla ilgiyle sonuçlanıyor. Çok önemli olan bir diğer faktör de günden güne daha fazla kurumsal yatırımcının gelişidir.”

‘Daha fazla hükümet kabul edecek’

Menant ayrıca Bitcoin’in giderek ana akım haline gelmesiyle daha fazla hükümetin bu dijital para birimini yasal olarak kabul edeceği görüşünde olduğunu ifade etti:

“Bitcoin, piyasa değeri olarak 70 milyar Dolar’lık bir pay ile giderek daha fazla önem kazanıyor. Bu yüzden kara para aklamayı önlemek için bazı kurallara sahip olmanız gerekiyor. Bu nedenle de bana göre Bitcoin’in yasalarca düzenlenmesi bana göre doğal ve oldukça iyi bir şey.”

Menant son olarak Bitcoin’in diğer para birimlerinin aksine merkez bankaları ile hükümetler tarafından kontrol ve manipüle edilememesine dikkat çekti.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl