Bitcoin FOMO’suna ve yeni rekorlara hazır olun: Bernstein raporu

Yatırım yönetim şirketi Bernstein, son raporunda Bitcoin'in yeni rekorlara gidebileceğini belirtti. Firma analistleri, Bitcoin'de son dönemde görülen yükselişlere rağmen güzel günlerin hala tam olarak gelmediğini belirttiler. Analistler fiyatı yukarı çeken etkenin ise ETF'ler olduğunu öne sürdüler.

Yönetimi altında 750 milyar dolara yakın varlık bulunan küresel yatırım yönetim şirketi Bernstein’ın bilinen analistleri Gautam Chhugani ve Mahika Sapra Bitcoin’de yükselişlerin artmasını beklediklerini dile getirdiler.

“En güzel günler daha gelmedi”

En büyük kripto paranın, ETF’lere olan ilginin artmasıyla değerlendiğini belirten analistler, yeni rekorların gelmesini, hatta bir FOMO oluşmasını beklediklerini dile getirdiler:

“Grayscale’deki çıkışlar gittikçe düşüyor. Son iki günde rakam 50 milyon dolara kadar indi. Ancak aynı zaman dilimi içerisinde diğer ETF’ler 1.1 milyar dolar toplamayı başardılar. Piyasa ETF onaylarını fiyatlasa da, fonlara olan girişler hala tam anlamıyla hakkını vermedi. Arzın gittikçe sınırlı hale gelmesi de hesaba katılmıyor. Bitcoin’e inananlardan hala para geliyor. ETF’ler bu konuda kolay bir yol oldu. Dolayısıyla yükselişlerin devamını bekliyoruz. Bitcoin’de yeni rekorlar gelebilir. FOMO oluşabilir”

Halving’den önce bekliyorlardı

Bernstein analistlerinin son raporunda, Bitcoin rallisi için halving sonrası işaret edilmişti. Ancak analistler bu yeni raporlarında, ETF’lerin son 30 senedeki en iyi başlangıcı yapmaları ve ilginin gittikçe artmasının, büyük ralliyi halving öncesine çektiğini dile getirdiler.

Raporda ayrıca Bitcoin’e, ona henüz yatırım yapmamışlar tarafından da ilgi gösterildiği belirtildi ve “Bu grup hala ikna olmaya çalışıyor ancak olumsuz da bakmıyor” denildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl