Naeem Aslam: Bitcoin’de FOMO sadece an meselesi

Bitcoin'in önceki günkü hareketini değerlendiren analist Naeem Aslam, ayı piyasası koşullarının zayıfladığını ifade etti.

Analist Naeem Aslam, Bitcoin’deki mevcut durumu Forbes’a yazdı.

Aslam, “Bugün bahsetmeye değer bir şey varsa bu kesinlikle kripto paradır. Bitcoin, 7000 doları geçti ve 7500 civarında işlem görüyor. Yıl başına göre hala yüzde 47.85 oranında geride olsak da bir saat içinde 600 dolarlık yukarı yönlü hareket dikkate değerdi. OTC (tezgah üstü ticaret) pazarındaki satıcılar fiyatın yüksek kalacağına inandıkları için Bitcoin’lerini tutuyorlar. Öte yandan alıcılar ise satıcıları bulabilmek için hevesli.” ifadelerini kullandı.

Aslam, daha sonra “Bu hareketi tetikleyen şey nedir?” diye sordu ve şöyle devam etti:

“Dün söylediğim gibi, sindiren ayı piyasası koşulları zayıflıyor ve dünkü (salı) hareketle ayı piyasasının bütünüyle unutulması sadece bir an meselesi. Unutmayın, Bitcoin için FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) çok güçlüdür ve ticaret aksiyonunu agresif bir şekilde yönlendirir. Düzenleyici alan, kripto paralar için daha hafif hale geliyor. Japonya gibi geçmişte kripto paralara karşı daha sert bir tutum gösteren ülkeler dostça bir yaklaşım sergiliyor. Örneğin, Japonya’da bulunan büyük bir finans şirketi olan SBI’nin bir kripto para borsası açtığı gerçeği, her şeyi açıklıyor.”

Aslam, Bitcoin‘deki fiyat hareketini tetikleyen unsurların derinine indi ve BlackRock’u işaret etti. Bilindiği gibi dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi olan BlackRock, geçtiğimiz günlerde kripto para alanına girebileceğinin sinyalini vermişti.

Son olarak Aslam, teknik analiz açısından Bitcoin için bir sonraki direncin 7750 dolar olduğunu, lider kripto paranın 9575 dolarda yer alan 200 günlük hareketli ortalamayı hedeflemeden önce 8000 dolarlık psikolojik seviyeye ulaşması gerektiğini söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl