Bitcoin, 10 bin doları aşarken: FOMO piyasalara geri döndü

CNBC'ye konuşan sosyal ticaret ve yatırım şirketi eToro'nun kıdemli piyasa analisti, FOMO'nun piyasalara geri döndüğünü söyledi.

Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleriyle ilgili olarak bu hafta endişelerin yerini fırsatı kaçırma korkusuna bırakan önemli gelişmeler yaşandı.

Bitcoin’in geçtiğimiz Ocak ayındaki sert düşüşüne ön ayak olan Güney Kore’den bu hafta olumlu haberler geldi. Güney Kore hükümeti, kripto para borsaları için bir ruhsat uygulaması getirmeyi düşündüğünü açıkladı. Bu haber, Güney Kore’nin Bitcoin ve kripto paralara karşı sert tutumunun yumuşadığının bir göstergesiydi. Geçtiğimiz ay bir bakan, kripto para borsaları aracılığıyla kripto para ticaretinin yasaklanması için hazırlık yapıldığını söyleyerek piyasada korku yaratmıştı.

Öte yandan bu ayın başında ABD’nin düzenleyici kuruluşları SEC ile CFTC yetkililerinin Bitcoin ve kripto paralara dair pozitif söylemler de olumsuz havanın dağıtılmasında etkili oldu.

‘FOMO piyasalara geri döndü’

Kripto para piyasalarındaki son durumla ilgili olarak CNBC’ye konuşan sosyal ticaret ve yatırım şirketi eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, “FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) piyasalara geri döndü. Kripto yatırımcılar, bir ralli için kenarda oturmuş bekliyorlar. Son birkaç hafta içinde bir sürü FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) oldu. FUD, şimdi zayıflıyor.” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl