En büyük kripto paraların yarısından fazlasının hiçbir fonksiyonu yok

Yapılan bir araştırma neticesinde, piyasa değeri açısından en büyük 100 kripto paranın yarısından fazlasının hiçbir fonksiyonu bulunmadığı tespit edildi.

En büyük 100 kripto para üzerinde yapılan araştırmaya göre esasen bu kripto paraların yalnızca yarısından daha azı herhangi bir yararlı işleve sahip ya da gerçek bir değer sağlıyor.

Bir kripto para analiz sitesi olan Invest in Blockchain tarafından yapılan araştırmada çalışan ürünlere sahip yalnızca 40 kripto para bulundu.

Konuyla ilgili olarak araştırmacılar, “Her bir projenin mevcut durumunu değerlendirdik, yol haritasına baktık, geçmişini kontrol ettik ve tamamlanmış özellikleriyle ekibin gelecekte sunmayı vaat ettiklerini karşılaştırdık. Çalışan bir ürün aktif ve halka açık olur. İlk 100’de çalışan bir ürüne sahip olduğu iddiasında pek çok proje bulunuyor. Ama bir ürünün sadece var olması, ürünün çalıştığı anlamına gelmez.” diyorlar.

En iyi 100 kripto paranın tamamının ortak özelliği, bir Blockchain üzerine inşa edilmiş olmaları. Bununla birlikte bir Blockchain oluşturmak, araştırmacılar tarafından belirlenen fayda kriterlerini karşılamak için yeterli değil.

Çalışan ürünlere sahip projeler arasında Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ethereum gibi popüler dijital paralar sayılabilir.

Gizlilik odaklı Zcash ve ZenCash gibi daha az bilinen coin’ler de çalışan bir ürüne sahip kripto paralar arasında yer aldı.

40 kripto para arasında yer alan diğer kripto paralar ise şöyleydi:

Ripple, Stellar, Tether, Monero, NEO, Binance Coin, Qtum, 0x, Bytecoin, Decred, BitShares, Steem, Siacoin, Augur, Basic Attention Token, Nano, Golem, Pundi X, Waves, Kucoin Shares, Wanchain, Komodo, Ardor, Huobi Token, PIVX, Kyber Network, Bancor, Loom Network, Polymath ve Bibox Token.

→ TETHER DURMAK BİLMİYOR: 25 MİLYON DOLAR DAHA

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl