Bitcoin fonu şirketi CEO’su King: ETF’ler en erken 2022’de

Uzmanların 2021 ya da 2022'de beklediği Bitcoin ETF kabulüyle ilgili Bitcoin fonu şirketi Osprey Funds kurucusu Greg King, bu sene bir onay beklemediğini belirtti. King, "ETF'ler ve regülasyonlar konusunda ABD geride kaldı. Şu an için hazırlıksızlar. Ben ETF kabulünün en erken 2022'de olacağını düşünüyorum. Gensler'in önünde halletmesi gereken çok fazla problem var" dedi.

Bitcoin fonu şirketi Osprey Funds’ın kurucusu ve CEO’su Greg King, Yahoo Finance’in çevrim içi yayınına katıldı ve Bitcoin’deki fiyat düşüşü ile muhtemel bir ETF onayı hakkında değerlendirmelerde bulundu

“Bitcoin balınaları yeniden toplamaya başladılar”

Şirket olarak kendilerinin uzun vadeli Bitcoin hareketlerine odaklandıklarını belirten King şunları söyledi:

“Açıkçası bugün de dahil olmak üzere son düşüşler tabii ki iyi değil ancak biz şirket olarak uzun vadeli düşünüyoruz. Bitcoin burada kalacak. Bir yere gitmeyecek. Kurumsal yatırımcılar da aslında sağlam şekilde bekliyorlar. Bitcoin balinalarının da özellikle 30 bin dolar civarında yeniden coin toplamaya başladıklarını görüyoruz. Uzun vadede size getiri sağlayacak fonları almak her zaman mantıklıdır. Bazen düşüşlerle başedebilmek, kripto para yatırımının en önemli durumlarından bir tanesidir. Yatırımcılar kendi risk toleranslarının farkında olmalıdırlar”

“Bitcoin kendini kanıtladı”

Bitcoin’in artık kendini kanıtladığını belirten Osprey kurucusu, ETF’ler konusunda değerlendirmelerde bulundu ve bu sene bir onay beklemediğini belirtti:

Bitcoin artık kendini kanıtladı. Altın ya da emlak gibi yatırımlara bir alternatif oldu. Portföy çeşitlendirmek için de çok önemli bir varlık. Bazen volatilite canımızı acıtsa da artık kendini kanıtladı. Sene başında Gary Gensler’in SEC’nin başkanı olacağı ve Bitcoin ETF’lerine olumlu baktığı konusunda çok fazla beklenti yaratıldı. Daha sonra da birçok şirket ETF başvurusunda bulundu. Biz bunu aslında çok önceden yapmıştık. Osprey şirketi 2017’de ETF başvurusunda bulunmuştu. SEC ile o dönemden beri iletişim halindeyiz. Önlerinde çok fazla iş var. Birçok konuyu halletmeleri gerekiyor. O yüzden ben bu sene ETF kabulü görmüyorum. Bu konu basketbolda smaç basmak gibi değildir. Bazı şeyler hemen olmaz. Bence en erken 2022’de kabul edilecektir”

“Kripto para yatırımı Bitcoin’den fazlasıdır”

ABD’nin regülasyonlar konusunda geride kaldığını ve şu anda bir ETF kabul edilirse kurumların ne yapacağını tam olarak bilmediğini ifade eden King, Bitcoin dışında da birçok ürün oluşturduklarını söyledi:

“ABD’nin regülasyonlar konusunda dünya lideri olduğunu düşünmüyorum. Avrupa’da Kanada’da birçok ETF kabul edildi. Gerekli hazırlıkları yaptılar. Bence ABD geride kaldı. Bu seçimi de bilerek yaptı. Şu anda ‘Kabul edersek hangi hazırlıkları yapacağız, ne önlem alacağız’ diye düşünüyorlar. ‘Ethereum ETF’ini de kabul etmek zorunda kalır mıyız?’ diye düşünüyorlar… Bu yüzden Bitcoin dışında da ürün geliştiriyoruz. Kripto yatırımı Bitcoin’den çok daha fazlası. Bir teknoloji yatırımı adeta… Gelişmeye ve yeni projeler inşa edilmeye devam ediyor. Ama gazete başlıkları hep Bitcoin fiyatı ve ETF’ler…”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl