Mt. Gox mağdurlarına Bitcoin başına 900 dolarlık teklif

Yatırım şirketi Fortress, Mt. Gox mağdurlarına haklarını devretmelerine karşılık olarak Bitcoin başına 900 dolar ödeyebileceklerini bildirdi.

Yatırım yönetimi şirketi Fortress Investment, bir dönemin en büyük kripto para borsası Mt. Gox’un mağdurlarına ilginç bir teklifle geldi. CoinDesk’te yer alan habere göre Fortress, Mt. Gox mağdurlarına haklarına karşılık Bitcoin başına 900 dolar teklif ediyor.

Şirket tarafından borsanın alacaklılarına gönderilen bir mektupta, “Her bir hak talebini ayrı ayrı inceliyoruz ama şu anda genel olarak BTC hakkı başına 900 dolar ya da iflas değerinin (451 dolar) yaklaşık %200’ünü teklif edebiliyoruz.” deniliyor.

900 dolar, Mt. Gox’un 2014’teki çöküşü sırasındaki Bitcoin değerinin iki katı olsa da şu andaki fiyatlara bakıldığında yalnızca yüzde 7 ediyor.

Öte yandan alacaklılar, borsa çöktüğü sıradaki Bitcoin değerini dolar olarak almak yerine doğrudan Bitcoin’lerini geri almak istiyorlar. Bununla beraber Fortress’ın genel müdürü Michael Hourigan, teklifin alacaklılar ve kendi yatırımcıları için makul olduğuna inanıyor.

Hourigan, alacaklıların haklarını Bitcoin ya da seçtikleri itibari para cinsinden alabileceklerini ve ödemeleri 10 iş günü içinde yapabileceklerini belirtiyor.

Bu arada kripto paralara ilişkin derelencirmeler de yayınlayan derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, resmi Twitter hesabından konuyla ilgili olarak “Eski Mt. Gox müşterileri, haklarını Fortress Investment Group’a satarak Bitcoin başına 900 dolar alabilir. Bunu yapıyorlarsa kayıp Bitcoin’leri geri almanın bir yolu olmalı. Pes etmeyin.” açıklamasını yaptı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl