Fransa, kripto para düzenlemeleri için AB ülkeleriyle temasa geçiyor

Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, diğer AB üyesi ülkelerin Fransa'nınkine benzer kripto para düzenlemelerini kabul etmeleri için çalışacağını söyledi.

Reuters, Fransa’nın Avrupa Birliği üyesi diğer ülkeleri Fransa’nınkine benzer kripto para düzenlemelerini kabul etmeleri için iknaya çalışacağını bildirdi.

Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, dün yaptığı açıklamada Fransa’nın diğer AB ülkelerini geçen hafta Fransa’da onaylanan kripto para düzenlemelerine benzer düzenlemeleri kabul etmeye teşvik edeceğini belirtti.

Haberde Fransa’nın getirdiği yasal kuralların kripto para ihraççılarını ve al-satçılarını kârlarından vergi alırken resmi olarak tanıyarak Fransa’ya çekmeyi hedeflediği kaydediliyor.

Yeni onaylanan yönetmelik uyarınca kripto para operatörleri, yeni bir kripto paranın ihracının ya da bir ticaret platformunun arkasında kim olduğunu doğrulamalarını sağlayacak ve işletmelerin planları ile kara para aklamayı önleme uygulamalarını da denetleyecek bir sertifika için başvuru yapmak zorunda kalacakları ifade ediliyor.

Le Maire, “Avrupalı ortaklarıma kripto varlıklar üzerine Fransız deneyiminden esinlenen tek bir yasal çerçeve oluşturmamızı önereceğim. Bizim modelimiz doğru olanı.” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl