Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Fransa, ele geçirdiği yüzlerce Bitcoin’i satışa çıkarıyor

fransa-bitcoin

Ele geçirilen Bitcoin’lerin açık artırma ile satıldığı ülkeler arasına Fransa da katıldı. Hacker’lardan geçen yıl ele geçirilen ve içinde Bitcoin’lerin de olduğu mal ve fonlar 17 Mart’ta açık artırma ile satışa sunulacak.

Dijital bir ‘jackpot’ oyunundan ele geçirilen ve Varlık Yönetimi ve Kurtarma Kurumu tarafından el konulan yaklaşık 600 BTC, lotlar hâlinde satılacak.

Kurumdan yapılan açıklamada, açık artırmaya katılmak isteyen kişilerin, 13 Mart tarihine kadar interenceheres.com sitesinden kayıt yaptırmaları gerektiği belirtildi. Herkesin katılma imkanının olduğu açık artırma ayrıca internet üzerinden de canlı yayınlanacak.

Açık artırmaya katılmak için doldurulması gereken formlara ek olarak ayrıca katılımcılar, 0.2-2 Bitcoin lot satışı için 1500 euro, 5-20 Bitcoin lot satışları için de 10 bin euroluk kapora yatırmak zorundalar. Tabii ki tüm katılımcıların bir dijital cüzdan sahibi olmaları da şart.

Açık artırmadan bir gün önce, o anki fiyattan daha düşük olan minimum bir fiyat belirlenecek. Açık artırmanın sahibi olan Kapandji Morrange satış evi, son dönemde kripto paralara olan ciddi ilgiden dolayı yoğun bir gün yaşamayı beklediklerini açıkladı.

“Geçen sene yapsaydık çok daha az fiyata gidecekti”

Konuyla ilgili konuşan Ghislaine Kapandji de, “Bu satışı geçen sene bu dönemde yapsaydık, yani acele etseydik, satış 10 kat daha ucuz bir fiyata yapılacaktı. Bu yüzden mutluyuz” dedi.

Geçen sene ele geçirilen Bitcoin’lerin açık artırma ile yapılacak satışı Fransa için bir ilk. Son satış geçen yıl ABD’de FBI’ın ele geçirdiği 4 bin Bitcoin ile yapılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl