Fundstrat, Bitcoin ve altcoin’ler için müşterilerini uyardı

Wall Street'ten yatırım ve analiz şirketi Fundstrat, müşterilerini kripto para fiyatlarının daha da düşebileceği konusunda uyardı.

Bloomberg’de yer alan habere göre 20 Şubat’ta İstanbul’da Blockchain Economy İstanbul Summit’e konuşmacı olarak katılacak olan Tom Lee’nin yatırım ve analiz şirketi Fundstrat Global Advisors, müşterilerini kripto para piyasasının yakında daha düşük seviyelere inebileceği ve ayı piyasasının devam edebileceği konusunda uyardı.

Şirketin stratejisti Robert Sluymer, mevcut performanslara dayanarak yaptığı tahminde Bitcoin ve altcoin’lerinin fiyatının daha da düşme ihtimali olduğunu söylüyor.

Sluymer, “Çoğu kripto paranın fiyat yapısı zayıf ve aşağı yönlü bekleyen bir kırılmaya karşı savunmasız görünüyorlar.” dedi.

Fundstrat, kripto para alanında özellikle Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser anlatılanlarda bulunan bir şirket olarak biliniyor. Ancak son aylarda bu coşkunun azaldığı görülüyor. Popüler üst düzey Fundstrat stratejisti Tom Lee, 2018 yılının Aralık ayında BTC/USD ile ilgili olarak halka açık tahminlerde bulunmayacağını bildirdi.

“İnsanların bize hedef fiyatlar hakkında soru sormalarından yorulduk.” diyen Tom Lee, şu anki durumda lider kripto paranın adil değerinin 13,800 – 14,800 dolar arasında olduğunu ifade etmişti.

Büyük buluşmaya 14 gün

Tom Lee, ünlü milyarder Tim Draper ile birlikte 20 Şubat günü İstanbul’da bulunan Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Blockchain Economy İstanbul Summit’te konuşmacı olarak yer alacak. Etkinlikte yer almak için tıklayın.

Haber: CoinTelegraph

→ BITCOIN’İ YARATAN NSA MI? İŞTE BUNA İNANMAK İÇİN 4 SEBEP

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl