Galaxy CEO’su Novogratz: 85 trilyonluk servet Bitcoin’e açıldı

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz katıldığı bir yayında Bitcoin'in "önemsiz" düzeltmeler yapabileceğini ancak fiyatın sene sonu bu seviyeden çok daha yukarıda olacacağını düşündüğünü söyledi. Novogratz, "85 trilyon dolarlık serveti bulunan yaşlı nesil artık ETF'ler sayesinde çok daha rahat Bitcoin alacak" dedi.

Invesco şirketiyle ortak bir Bitcoin spot ETF’i çıkaran Galaxy Digital firması CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in önümüzdeki dönemde rekor fiyat seviyesini rahatlıkla aşacağını düşündüğünü söyledi.

ABD medyasından Bloomberg TV’de bir yayına katılan Novogratz, özellikle “boomer” olarak bilinen yaşlı neslin Bitcoin’e erişiminin artık çok daha kolay olduğunu ifade etti.

“Güven bekleyen yaşlılar daha rahat alacak”

Bu grubun uzun zamandır Bitcoin almak için devlet güvencesi beklediğini belirten ünlü yatırımcı, böyle bir durumun Bitcoin tarihinde ilk kez olduğunu söyledi:

“Bitcoin tarihinde ilk kez bir fiyat keşif dönemi yaşıyoruz. Demek istediğim, ilk kez insanlar çok kolay bir şekilde Bitcoin’e erişim sağlama hakkını elde ettiler. 85 trilyon dolarlık varlığı bulunan yaşlı neslin bir bölümü artık Bitcoin’e daha rahat şekilde gelecek. Onlar uzun zamandır güvenli bir alan bekliyorlardı”

“Büyük düşüş olmaz. 55 bin görülebilir”

Bitcoin’in kısa vadede 55 bin dolara kadar düşebileceğini ancak sert bir düşüş beklemediğini ifade eden Novogratz, 85 trilyon dolarlık servete sahip yaşlı neslin sadece yüzde 1 ilâ yüzde 3’lük bir Bitcoin alımı yapmasının en büyük kripto paraya 2.5 trilyon dolarlık alım getireceğini sözlerine ekledi:

“Bir süre bazı düşüşler görülebilir. Örnek olarak 55 bin dolara düşebilir ancak bu yılı, bu fiyatın çok üzerinde tamamlayacağımızı düşünüyorum. Düzeltmeler her zaman olur. Yine de büyük düşüş beklemiyorum. Öyle bir dönemde değiliz. Dediğim gibi 85 trilyon dolarlık servet tutan yaşlı neslin sadece yüzde 1 ilâ 3’ünü Bitcoin’e koyması çok büyük bir yükseliş getirebilir. Bu oran 2.5 trilyon dolara yakın bir para eder. Ben rekorun da kısa süre içerisinde kırılacağını düşünüyorum”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl