200 milyon dolarlık Bitcoin’i çöplükte kaybolan yatırımcı dava açma kararı aldı

2013 yılında binlerce Bitcoin'i tutan soğuk cüzdanı arkadaşı tarafından çöpe atılan James Howells, senelerdir sürdürdüğü arama izni konusunda dava açma kararı aldı. Daha önce talepleri birçok kez reddedilen Galli Bitcoin yatırımcısı yetkililere kâr payı dâhi önermiş ancak başarılı olamamıştı.

howells

Galler’in Newport şehri belki de en az 10 yıldır binlerce Bitcoin’in aranma konusuyla meşgul oluyor. Hatırlanacağı üzere James Howells adındaki kişi 2013 yılında, içinde 7500’den fazla BTC olan hard-disk’ini kaybetmişti. Howells’ın arkadaşı boş olan cüzdan yerine içinde Bitcoin bulunan cüzdanı çöpe atmış, Howells olayı fark ettiğinde ise artık iş işten geçmişti.

Adeta son 10 yılını Newport Belediye Meclisi ile görüşmeler yaparak ve çöplüğü arama izni almak için uğraşarak geçiren Howells, bu konuda bir türlü başarılı olamadı. Şanssız Bitcoin yatırımcısı, şimdi de belediye komisyonuna dava açmaya karar verdi.

557 milyon dolar talep edecek

Howells, komisyonun çöplük alanında başka çalışmalar yapmasını engellemek ve kendisine izin çıkarmak için yargıya başvuracak. İzni alamadığı için komisyonu dava edecek olan yatırımcı, kaybolan Bitcoin’lerin şu ana kadarki en büyük değeri olan 557 milyon dolarlık tazminat talep edecek.

Son 10 yılda komisyon ile anlaşmak için her şeyi denediğini belirten bilgisayar mühendisi Howells, “Çöplerin arasında 550 milyon dolar duruyor. 10 senedir onlarla anlaşmak için her şeyi yaptım. Ama artık yargı yoluna başvurmak zorundayım.” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl