Analist Clemente’den Bitcoin için yükseliş işareti: Son dönemde tonla para akmıştı

Kripto para analizleriyle bilinen Will Clemente, Bitcoin'deki yükseliş ve GBTC hisselerindeki indirim/prim hareketlerindeki korelasyona değindi. Clemente, GBTC indirimlerinin piyasanın gidişatı yönünden en önemli metriklerden biri olduğunu kaydetti ve 2021 yılından örnek verdi.

Bitcoin spot ETF’lerinin kabul edilip edilmeyeceği ve onay verilmesi durumunda da fiyatın nereye kadar yükseleceği tartışılmaya devam ederken, analist Will Clemente önemli bir korelasyona vurgu yaptı.

“2021’de 70 bine taşıdı, 2022’de çökertti”

Clemente, 650 binden fazla takipçisinin bulunduğu X hesabında Bitcoin fiyatındaki döngüler ile GBTC hissesindeki indirim ve prim oranlarının korelasyonuna dikkat çekti ve adeta bir yükseliş döneminde olabileceğimiz mesajını verdi. Tezini bir grafikle güçlendiren Clemente şunları söyledi:

“Grafikte görülen mavi çizgi, 2021’de Bitcoin’in 70 bin doları gördüğü dönemde yukarı fırladı. Negatife düştüğünde ise 2022 kredi krizi patlak verdi. Bitcoin fiyatının dışında, son döngüyle ilgili bakılabilecek en önemli metrik diye düşünüyorum. Şu anda net varlık değerine göre indirim %5.5’e kadar geldi. Bu da bizim ne kadar çılgınca ilerlediğimizi gösteriyor”

“Negatife düştüğünde iş bitmişti”

Clemente bir takipçisinin sorusuna ise daha açıklayıcı bir cevap verdi ve “GBTC’nin net varlık değeri karşısında pahalılaşması, 2020 sonunda ve 2021 başında piyasaya tonla para akmasını sağladı. Geçmişe bakıldığında, fiyat negatife düştüğünde ise iş aslında bitmişti. İndirimin şimdi azalması, ETF beklentilerinden dolayı oluyor” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl