Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

SEC başkan adayı, onay oturumunda konuştu: Kripto paralarla ilgili ne dedi?

gensler-sec

Joe Biden tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) aday gösterilen Gary Gensler, bugün Senato’daki onay oturumunda konuştu.

Gensler, burada yaptığı konuşmada, Bitcoin ve kripto paraların bir “değişim katalizörü” olarak gördüğü şeklindeki önceki açıklamasını tekrarladı, ödemeler ve finansal kapsayıcılığa yeni bir bakış açısı kazandırdıklarını söyledi.

Senatör Mike Rounds’un sorusuna cevap veren Gensler, “Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, ödemeler ve finansal kapsayıcılığa yeni bir bakış açısı getirdi ancak yatırımcıyı koruma konusunda hâlâ ilgilenmemiz gereken yeni sorunlar oluşturdular.” ifadelerini kullandı.

Gensler, eğer onaylanırsa hem inovasyonu teşvik etmek hem de yatırımcıların korunmasını sağlamak için çalışacağını vurguladı.

Daha sonra Senatör Cynthia Lummis, SEC’nin dijital varlık alanıyla ilgili olarak yeni kurallar getirip getirmeyeceğini sordu. Gensler, bu soruya “Teknolojinin ve pazarların sürekli değiştiğini ve geliştiğini, SEC’nin rehberlik ve yasal netlik sağlamasının önemli olduğunu düşünüyorum.” diyerek yanıt verdi. Gensler, ayrıca kripto para piyasasının dolandırıcılık ve manipülasyondan arındırılması gerektiğini belirtti.

Gensler, daha önce Obama döneminde Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) başkanlığını üstlenmişti. Blockchain ve dijital para birimleri hakkında eğitimler veren Gensler, MIT Media Lab Digital Para Girişimi’nin de kıdemli danışmanı olarak görev yapıyor.

SEC, sonon yılda kripto paraların düzenlenmesinde önemli bir rol oynadı. Kurum, Bitcoin ve Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını daha önce deklare etmişti. Bununla beraber, XRP gibi diğer bazı kripto paralar, menkul kıymet olarak değerlendirilmesiyle yasal işlemlerle karşı karşıya kaldılar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl