ABD’de bir eyalet daha vergi ödemelerinde Bitcoin’i kabul etmeyi tartışıyor

ABD'nin Georgia eyaletinden iki senatör, vatandaşların vergi ödemelerini Bitcoin'le yapmasına izin veren bir yasa tasarısı önerdi.

ABD’nin Georgia eyaletinden iki senatör, vatandaşların vergi ödemelerini Bitcoin‘le yapmasına izin veren bir yasa tasarısı önerdi.

CoinDesk’in haberine göre kamu kayıtları, 21 Şubat’ta senatörler Michael Williams ve Joshua McKoon tarafından eyaletin Gelir İdaresi’nin hem Bitcoin hem de diğer henüz tanımlanamayan kripto para birimlerini kabul etmesine olanak tanıyan bir teklif öne sürdüğünü gösteriyor.

Arizona benzer bir tasarıyı kabul etti

Georgia’dan önce ABD’nin bir başka eyaleti eyalet sakinlerinin kripto para birimleri ile vergi ödemesi yapabilmesine olanak tanıyan bir yasa tasarısını tartıştı. 10 Ocak’ta sunulan tasarı, 24 Ocak’ta kabul edildi. Tasarı yasalaşırsa Arizona, ABD’de kripto para birimleriyle vergi ödemeleri kabul eden ilk eyalet olacak. Georgia da Arizona’yı takip eden ikinci eyalet olabilir.

Bu arada her iki tasarıda da kripto para birimleriyle alınan ödemenin 24 saat içinde ABD Doları’na çevrilmesi şartı koşuluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl