“Bitcoin’in gerçek değeri, bugünkünden çok daha yüksek”

CNBC ekranında Bitcoin'i yorumlayan Tom Lee, Bitcoin'in gerçek değerinin bugün olduğundan çok daha yüksek olduğunu ifade etti.

CNBC ekranında Bitcoin’i yorumlayan Wall Street analisti Tom Lee, Bitcoin hakkında son tahmini sorulduğunda şu yanıtı verdi:

“Bugün Bitcoin hakkındaki görüşümüzü yayınladık ve geçen yıl pruva rüzgarı* (karşıdan esen rüzgar) olan 10 şeyden 7’sinin kuyruk rüzgarı** haline geldiğini anlattık. Bunlardan biri ETF onayı meselesinde görünürlüğün artması. Aslında bugün bundan bahseden bir SEC komisyonerimiz var ve bu şeyler kripto paralar için olumlu.”

Programın sunucularından biri, Lee’nin oltadan bu kadar kolay kurtulmasına izin vermedi ve geçen yıl Bitcoin için yaptığı yanlış fiyat tahmini göz önüne alındığında fiyat hedefi belirleme konusunda ona nasıl güvenebileceğini sordu. Lee şöyle yanıtladı:

“Evet, kripto zorludur, çünkü fiyat/defter değeri oranına değil ağ değerine dayanır. Bu yüzden bir fiyat hedefi belirlemeyi reddediyoruz… adil değer… şu anda bulunduğu yerden çok daha yüksek.”

Tom Lee’nin kurucu ortağı olduğu Fundstrat, yayınladığı son rapora göre, kripto para piyasasında yıl sonundan önce önemli bir toparlanma olması beklentisiyle birlikte 2018 yılındaki pruva rüzgarlarının çoğunun kuyruk rüzgarlarına döndüğüne inanıyor.

Rapordan bir bölüm paylaşan Lee, 2018 yılında negatif birçok gelişmenin 2019 yılında pozitife döndüğünü ortaya koydu.

Büyük buluşmaya 9 gün

Tom Lee, ünlü milyarder Tim Draper ile birlikte 20 Şubat günü İstanbul’da bulunan Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Blockchain Economy İstanbul Summit’te konuşmacı olarak yer alacak. Etkinlikte yer almak için tıklayın.

*Pruva rüzgarı: Havacılıkta uçuş yönüne göre karşıdan esen rüzgar.
**Kuyruk rüzgarı: Havacılıkta uçağın arka kısmından aldığı rüzgar.

Haber: CryptoGlobe

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl