Bir analiste göre Bitcoin, 6500 dolara gerileyebilir

Bitcoin, 6 Mayıs'ta görülen 9950 dolarlık ara zirvenin ardından istikrarlı bir düşüş halinde. Lider kripto para, 20 gün içinde 7500 dolara geriledi ve burada tutunmaya çalışıyor. Bir analist, Bitcoin'in burada tutunamayabileceğini ve 6500 dolara gerileyebileceğini söylüyor.

Bitcoin, 6 Mayıs’ta görülen 9950 dolarlık ara zirvenin ardından istikrarlı bir düşüş halinde. Lider kripto para, 20 gün içinde 7500 dolara geriledi ve burada tutunmaya çalışıyor.

İki gün önce 7260 dolara kadar düşen Bitcoin, buradan hafif bir sıçrama ile 7600’ün üstüne çıktı. Ancak çok sürmeden tekrar 7400’e geriledi. Bitcoin için 7300-7400 aralığında güçlü bir destek var. Henüz bu desteğin altına sarkmış sayılmaz. Bitcoin’in sürekli bu desteğin etrafında geziniyor olması ve buradan güçlü bir sıçrama gerçekleştirememesi endişe yaratmıyor değil.

FXStreet’ten analist Ken Chigbo, haftalık BTC/USD görünümüne bakıldığında fiyatın şu an %61.8 Fibonacci ile flört halinde olduğunu ve geçmişte yıkılması zor bir alanın yakınında bulunduğunu söylüyor.

Grafiği büyütmek için üzerine tıklayın

Chigbo, sözlerinin devamında, “Önemli bir satın alım miktarı için birçoğu, 6 bin 500 dolar seviyelerine bakarken Bitcoin ayılardan gelecek başka bir saldırıya karşı hala savunmasız. Bu alanda tarihsel olarak da kanıtlandığı üzere satın alma ilgisi oldukça fazla. Direnç, 8500 dolara kadar geri çekildi.” diyor.

→ EVEREST’İN ZİRVESİNE 50 BİN DOLARLIK DİJİTAL PARA GÖMDÜLER

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl