Kraken’a göre, Bitcoin’de bu iki trend devam ederse gidişat tersine dönecek

San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken, kripto piyasasının son durumuyla ilgili aylık raporunu yayınladı. Raporda, Bitcoin’in hash oranları ve salgındaki yayılmanın yaklaşan ‘halving’ öncesi iki önemli faktör olduğu belirtildi.

Kraken analistleri, salgında enfeksiyon oranı azalır ve Bitcoin hash oranları da artarsa fiyatın yukarı doğru olan tırmanışının devam edeceğini düşünüyorlar.

Analistler “Eğer iki eğilim de söylendiği gibi devam ederse, 10 bin 500 dolar ile son dönemin en yüksek seviyesine ulaşılabilir ve böylece uzun yıllar süren büyük bir aşağı yönlü trend kırılabilir. Mart ayı ortasında yaklaşık yüzde 50’lik büyük düşüş ve 3 bin 900 dolarlık seviyenin görülmesinin ardından Bitcoin, 7 haftalık bir yükseliş performansı yakalamıştı. 10 bin dolarlık psikolojik direncin test edilmesi piyasa tarafından beklenti dahilinde… ” yorumunu yapıyorlar.

Kraken, Bitcoin’in 2018’in sonundan bu yana simetrik bir üçgen modelini izlediğini belirtiyor. Üçgenin kırılması, yeni uzun dönem bir boğa trend’inin yaklaşmakta olduğunu gösteriyor. Bununla beraber amiral gemisi kripto para, çizgiyi aşağı kırarsa ciddi bir düşüşün de gelebileceği belirtiliyor:

“Direncin aşağı yönlü çizgi modelinin test edilmesi, ya yukarı doğru bir kırılım yapıp, yeni bir makro boğa trendi sinyallerini önümüze çıkaracak ya da bir ret cevabı alıp flamanın desteğine doğru alt tarafa inecek, ki bu da kabaca 6 bin dolarlık bölüm oluyor…”

Piyasa değeri ile en büyük kripto para Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 9 bin 950 dolardan alınıp satılıyor. Uzmancoin Bitcoin halving sayacına göre, blok ödülü yarılanmasına 3 gün 17 saat var.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl