Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Glassnode: Uzun vadeli yatırımcılar, Bitcoin satıyor ve bu ‘bullish’ bir sinyal

Kripto para veri şirketi Glassnode, uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin satmaya başladıklarını ancak bunun bir yükseliş işareti olduğunu ileri sürüyor.

bitcoin

Kripto para veri şirketi Glassnode, zincir içi ölçümlerin eski coin’lerin BTC’nin fiyatı arttıkça satıldığını ve bunun da uzun vadeli yatırımcıların kâr elde ettiğini gösterdiğini belirtiyor. Şirket, bu durum endişe verici görünse de tarihsel olarak son derece ‘bullish’ bir gelişme olduğunu ifade ediyor.

Aşağıdaki grafik, uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan kârdaki toplam arzı gösteriyor. Görüldüğü gibi 16 Kasım’dan bu yana fiyat arttıkça bu arz azalma yaşadı. Bu görüntü, uzun süredir tutulan önemli miktarda BTC’nin satıldığı anlamına geliyor.

Peki bu bir düşüş işareti mi? Glassnode’un iddiasına göre hayır. Tarihsel olarak uzun vadeli yatırımcılar, boğa koşusu öncesinde ve sırasında kâr satışı yaptılar. Şirket, uzun vadeli yatırımcıların tuttuğu toplam Bitcoin miktarının genellikle fiyat zirvelerinden çok önce azaldığını vurguluyor. Aşağıdaki grafik, uzun vadeli yatırımcıların tuttuğu Bitcoin miktarındaki değişimle fiyattaki değişimi gösteriyor.

Glassnode, uzun vadeli yatırımcıların kârlarını realize ettikçe yeni bireysel yatırımcıların piyasaya girmesi için alan bıraktıklarını, bunun da tarihsel olarak en büyük Bitcoin boğa piyasalarını meydana getirdiğini kaydediyor.

Glassnode, son olarak Bitcoin’in fiyatının bu tarihsel eğilimi takip etmesi durumunda, zirveye ulaşmadan önce daha fazla fiyat artışı yaşanacağının altını çiziyor.

Bitcoin, haberin yayına girdiği TSİ 00.10 itibari ile 18 bin 995 dolardan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl