Kripto hızlı ve keskin şekilde yükselecek: Glassnode kurucuları

Zincir üstü veri platformu Glassnode'un kurucularından kripto paralarla ilgili önemli bir değerlendirme geldi. Özellikle dolar endeksinin (DXY) artık düşüşe geçeceğini belirten kurucular bunun kripto paraları sert ve keskin şekilde yukarı götüreceğini ifade ettiler. İkili, daha önceki analizlerinde Bitcoin'in temmuz ayı civarında 120 bin dolara çıkacağını düşündüklerini söylemişlerdi.

Glassnode kurucuları olan Jan Happel ve Yann Allemann, X üzerinde ortak olarak yazdıkları Negentropic hesabından kripto paralarda büyük yükseliş beklediklerini belirttiler.

İkili, yatırım konusunda her şeyin DXY’ye, yani dolar endeksine bağlı olduğunu yazarken 2024’ün artık endekste düşüş getireceğini ifade ettiler.

“Kriptoyu ve diğer risk varlıklarını yükseltecek”

DXY’nin 2023’ün ekim ayında zirve yaptığını belirten ikili, artık 2024’te son yükselişin yaşandığını iddia etti ve şunları söyledi:

“Her şey ama her şey DXY ile alakalıdır. DXY güçlü olursa riskli varlıklar düşer, zayıf olursa ralli yaparlar. DXY, 2023’ün ekim ayında zirve yaptı. Düşüşün ilk ayağı aralık 2023’e kadar geldi. 2024’te ise DXY yükseldi. Bize göre bu yükselişte iki aşama vardı ve ikincisi de bu dönemde bitti. DXY artık düşecek. Riskli varlıklar da artacak. Kriptodaki sert ve keskin yükseliş de bu şekilde gelecek”

120 bin dolar bekliyorlardı

İkili daha önce yaptıkları analizlerde, Bitcoin’in temmuz ayı civarında 120 bin dolar seviyesine gelmesini beklediklerini söylemişlerdi. Bu rakam aslında birçok analistin, 2024 sonu ya da 2025 yılı için beklediği bir seviye ancak Happel ve Allemann, 2024’ün ikinci yarısının başı itibarıyla 100 bin doların aşılacağını düşünüyorlar.

Bitcoin ise dün akşam önce 43.500 doları, daha sonra da 44.500 doları sert şekilde yukarı kırmayı başardı.

En büyük kripto para haberin yazıldığı anlarda yaklaşık 44.700 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl