Önde gelen bir kripto para borsası, Bitcoin Gold’u liste dışı ediyor

Mayıs ayında ağır bir saldırı geçiren Bitcoin çatalı Bitcoin Gold, bunun etkisiyle önde gelen bir kripto para borsasından kaldırılıyor.

Bitcoin’in popüler bir çatalı olan Bitcoin Gold, önde gelen kripto para borsası Bittrex’ten kaldırılıyor.

Dijital paranın Bittrex‘ten kaldırılmasına gerekçe olarak Bitcoin Gold‘un 20 milyon doların üzerinde soygunla sonuçlanan bir hırsızlığa konu olması.

Geride bıraktığımız Mayıs ayında Bitcoin Gold ağı, kiralanan bilgisayar gücüyle ele geçirildi. Daha sonra toplam hesaplama gücünün yüzde 51’inden fazlasını kontrol eden saldırganlar, 388,000’den fazla BTG çaldı. Bunların bir kısmı Bittrex’ten çalındı. Saldırganlar, ağın yüzde 51’ini kontrol altına aldıktan sonra “çifte harcama” adı verilen bir saldırı yöntemi başlattı. Yöntem, borsanın defalarca kez kandırılarak yapması gerekenden daha fazla para transferine yol açıyor.

Bittrex’ten ne kadar çalındığı belli değil fakat Bitcoin Gold, Bittrex’in kendisinden 12,000’in BTG’nin üzerinde tazminat talebinde bulunduğunu öne sürüyor.

Bitcoin Gold, Bittrex’ten 14 Eylül’e kadar tamamen kaldırılmış olacak.

Görünen o ki Bitcoin Gold’un geçirdiği saldırı, üzerinde kalıcı bir hasar bırakacak. Bittrex’in bu hamlesinden BTG’nin orta ve uzun vadede nasıl bir etkisi olacağı merakla bekleniyor.

Geçen yıl 5. sıraya kadar yükselmiş olan Bitcoin Gold, bugün en büyük kripto paralar arasında 29. sırada bulunuyor. Ek olarak 20 Aralık’ta 490 dolara kadar çıkmışken bugün 21 dolardan el değiştiriyor.

→ ÇİN VE ABD’NİN BLOCKCHAIN REKABETİ İYİCE KIZIŞTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl