Saldırının üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen Bitcoin Gold hâlâ tehlike altında

Bitcoin'e rakip olarak önemli vaatlerle piyasaya çıkan Bitcoin Gold'un geçtiğimiz hafta saldırıya uğradığı ortaya çıkmıştı. Görünen o ki bu saldırının tesiri hala geçmiş değil.

Bitcoin’e rakip olarak önemli vaatlerle piyasaya çıkan Bitcoin Gold’un geçtiğimiz hafta saldırıya uğradığı ortaya çıkmıştı. Görünen o ki bu saldırının tesiri hala geçmiş değil. Ağın çoğunluğunu kontrol eden bir kişi veya grup nedeniyle Bitcoin Gold ekosistemi ciddi bir tehditle karşı karşıya.

Kripto para birimleri söz konusu olduğunda “%51 saldırısı” olarak adlandırılan saldırı, geliştiricilerin belki de uğraşması gereken en kötü senaryolardan biri. Bu saldırı, Blockchain‘in işlem gücünün etkili bir şekilde birileri tarafından kontrol edildiği anlamına gelir. Bu nedenle işlemler, ödemeler ve günlük operasyonların tamamı ciddi şekilde etkilenir.

Bitcoin Gold, geçtiğimiz hafta işte bu saldırıya maruz kaldı. Bitcoin Gold ile ilgili madencilik havuzları, borsalar ve cüzdan sağlayıcıları büyük tehlike altına girdi. Şimdiye kadar süreçte ne kadar hasar oluştuğu belirsizliğini koruyar fakat geçtiğimiz günlerde yaklaşık 19 milyon dolarlık bir rakam telaffuz edilmişti.

Doğal olarak tüm BTG kullanıcıları da halen risk altında ve tehlike geçmiş değil. Ağ üzerindeki herhangi bir işlemle oynanabilir. Yaşanan bu saldırı, Bitcoin Gold’un fiyatının da düşmesine neden oldu.

BTG ile ilgili tek problem değil

Bu oldukça ciddi bir sorun olsa da BTG ile ilgili bugüne kadar yaşanan tek büyük sorun değil. BTG’nin piyasaya sürülmesinden bu yana çok sayıda teknik mesele yaşandı. Geliştiricileri, son saldırının Bitcoin Gold’un blok zinciri teknolojisindeki herhangi bir kusurdan dolayı olmadığını ifade ediyorlar.

Şimdilik borsalar çok dikkatli olmak zorunda. Ek doğrulama yapılmaksızın BTG mevduatlarını kabul eden herhangi bir platform, önümüzdeki günlerde bu saldırganlar tarafından hedefe alınabilir. Bitcoin Gold geliştiricileri, bunun önüne geçmek için borsaların en az 50 onay olmadan BTG mevduatı kabul etmemelerini öneriyor.

→ GALATASARAY’IN ESKİ YILDIZI SNEIJDER VE TRON (TRX) ARASINDA İŞ BİRLİĞİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl