Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Goldman Sachs’tan Bitcoin için yeni fiyat tahmini

Bitcoin’in aşırı hızlı rallisiyle birlikte yatırımcılar, Bitcoin fiyatının nerede stabilize olacağını merak etmeye başladılar. Golman Sachs, şu anki rallinin konsolidasyon seviyesinin 8000$ olduğuna inanıyor. Bu ralli nerede son bulur? Bitcoin’in fiyatı son birkaç hafta içerisinde 5000$, 6000$ ve 7000$ seviyelerine kadar düşmüş olabilir ancak teknik analistler fiyatın yükselmesini bekliyorlar. Goldman Sachs‘a göre konsolidasyonun gerçekleşmesi beklenen seviye 8000$ seviyesi. Goldman Sachs’ın başkan yardımcısı Sheba Jafari, yatırımcılara gönderdiği bir notta piyasanın 6044$ seviyesinin üzerinde itici bir kırılma yaşadığını ve bu rallinin 7941$...

Bitcoin’in aşırı hızlı rallisiyle birlikte yatırımcılar, Bitcoin fiyatının nerede stabilize olacağını merak etmeye başladılar. Golman Sachs, şu anki rallinin konsolidasyon seviyesinin 8000$ olduğuna inanıyor.

Bu ralli nerede son bulur?

Bitcoin’in fiyatı son birkaç hafta içerisinde 5000$, 6000$ ve 7000$ seviyelerine kadar düşmüş olabilir ancak teknik analistler fiyatın yükselmesini bekliyorlar. Goldman Sachs‘a göre konsolidasyonun gerçekleşmesi beklenen seviye 8000$ seviyesi.

Goldman Sachs’ın başkan yardımcısı Sheba Jafari, yatırımcılara gönderdiği bir notta piyasanın 6044$ seviyesinin üzerinde itici bir kırılma yaşadığını ve bu rallinin 7941$ seviyesinde konsolide olabileceğini belirtti.

Uzun vadeli trend yukarı yönlü

Goldman Sachs, 8000$ seviyesini konsolidasyon seviyesi olarak belirlerken konsolidasyonun ardından yine yükseliş bekliyor.

Eliott Wave Teorisi’ni referans alan Jafari şunları yazdı:

“Bunun beş dalganın üçüncüsü olduğu göz önüne alındığında Bitcoin’in daha fazla ilerleme potansiyeline sahip olduğu söylenebilir.”

Şu an 8000$ olan fiyat hedefi Sheba Jafari için dört ay önce 4000$’dı. Dolayısıyla fiyatı etkileyen pek çok faktör olduğundan sadece grafiklere bakarak tahmin yapmak yeterli ve güvenli bir yol değil. Ronnie Moas’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda analist, son zamanlarda Bitcoin için fiyat tahminlerini revize etmek zorunda kaldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl