Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Goldman Sachs: Bitcoin olgunlaşmaya başlıyor

Goldman Sachs’ın küresel emtia araştırma müdürü Jeff Currie, CNBC’ye yaptığı açıklamada, Bitcoin‘in olgunlaşmaya başladığını söyledi.

Currie, “Piyasanın olgunlaşmaya başladığını düşünüyorum. Herhangi bir yeni piyasada böyle oynaklıklar görülür ve buna bağlı riskler ortaya çıkar. Piyasada istikrar, kurumsal yatırımcıların katılımıyla oluşur ve şu anda kurumsal yatırımcıların piyasadaki varlığı az.” şeklinde konuştu ve mevcut durumda Bitcoin’e yatırılan 600 milyar dolarlık paranın kabaca yüzde 1’inin kurumsal para olduğunu söyledi.

Ayrıca Currie, piyasadaki oynaklık ve belirsizlikten dolayı Bitcoin’in fiyatını tahmin etmenin çok zor olduğunu vurguladı.

Goldman Sachs, uzun yıllardır kripto para sektöründe dolaylı olarak da olsa yer alıyor. Bankacılık devi, Coinbase’in önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi beklenen halka arzına da liderlik edecek.

Öte yandan Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 42 bin dolar ile zirve yapmasının ardından Pazar gününden bu yana önemli ölçüde değer kaybetti. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, TSİ 22.30 itibari ile 34 bin 500 dolardan işlem görürken iki gün içinde kripto para piyasasından yaklaşık 200 milyar dolar silindi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl