Eski Goldman Sachs yöneticisi: Dolar risk altında, Bitcoin parlamaya hazır

Yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs'ın eski yöneticilerinden Rob Koyfman, ABD Doları'nın zayıflayacağını, bu noktada zaten iyi bir konumda olan Bitcoin'in 20 bin doların ötesine bile geçebileceğini öngörüyor.

bitcoin

Goldman Sachs’ın eski yöneticilerinden Rob Koyfman, Bitcoin’in aylar süren konsolidasyon dönemi sonrası büyük bir ralliye hazır olduğunu söyledi.

Şu anda piyasa istihbarat şirketi Koyfin’in kurucusu ve CEO’su olan Koyfman, Fed’in ABD Doları basma ve ekonomiyi destekleme kararının dünyanın rezerv parasını zayıflatabileceğini ve BTC’ye ciddi bir itiş gücü sağlayabileceğini söyledi.

Koyfman, “Fed’in parasal genişleme politikasını uzun süreli olarak devam ettirme taahhüdü, ABD Doları için önemli bir dönüm noktası olabilir. Geçtiğimiz 30 yılda ABD Doları 1985, 2000 ve potansiyel olarak 2020’de üç belirgin tepe oluşturdu. Mevcut eğilim çizgisinin altında bir kırılma, varlık sınıfları üzerindeki etkileriyle birlikte ABD Doları için büyük bir düşüşü teyit edecektir.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Amerikalı ünlü ekonomist Stephan Roach da doların önümüzdeki bir veya iki yıl içinde keskin şekilde düşeceğini, bu noktada Bitcoin ve altın gibi varlıkların önemli bir fırsat elde edeceğini söylemişti. Roach, doların vurguladığı periyot içinde yüzde 35 değer kaybetmesini bekliyor.

Öte yandan Koyfman’a göre Bitcoin zaten kendi başına bir ralliye başlamak için iyi bir konuma sahip. Koyfman, zayıf bir doların en büyük kripto parayı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doların ötesine iteceğini düşünüyor.

Koyfman, “Bitcoin önemli ölçüde daha yüksek bir hamle yapmaya hazırlanıyor ve daha zayıf bir ABD Doları güçlü bir kuyruk rüzgarı olacaktır… Bitcoin son iki yıldır konsolide oldu ve daha büyük bir hamle yapmaya hazırlanıyor. ABD Doları’nın zayıflığı Bitcoin’in yeni yükseklere çıkış yapması için bir katalizör olabilir.” şeklinde konuştu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl