Google’da ‘Bitcoin’ aramaları son 6 ayın en yüksek seviyesinde

Google Trendler'den alınan verilere göre, Bitcoin aramaları fiyatların düşüşe başlamasıyla birlikte artışa geçti ve son 6 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Google‘da Bitcoin aramaları bu ay fiyatların çakılmasıyla birlikte artmaya başladı. Google aramaları şimdiye kadar hep Bitcoin fiyatlarıyla ilişkiliydi. Bazı analistler, Google aramalarına bakarak potansiyel boğa koşusu tahminlerinde bile bulundu.

Bitcoin’in 5,000 doların altını görmesi sonrası Google aramaları şöyle bir grafik oluşturdu:

 

Kripto para aramalarındaki artış ana kripto paraların fiyat performansıyla ilgili haberleri toplayan ana akım haber bültenlerine atfedilebilir.

Özellikle, Bitcoin aramaları tüm zamanların en yükseğine ulaştığında fiyatlar da tüm zamanların en yükseğine ulaşmıştı. 2017 Aralık ayında, Bitcoin 20,000$ seviyelerine çıkmış, aynı zamanda arama sayısı da tüm zamanların en yükseğine, 100 bandına ulaşmıştı.

 

Bazı analistler, geçmişte olduğu gibi arama oranlarındaki artışın fiyatların yükselmesine yol açabileceğini öne sürüyor ama açıkçası bu pek akla yatkın değil. Aramalardaki artış, Bitcoin’in düşmesi ve ardından ana akım medyada manşetlere çıkmasıyla ilişkili.

Bu arada Bitcoin’in fiyatının düşmesi madencilerin ayakta durmakta zorlanmasıyla sonuçlanıyor. Hash rate oranları, tüm zamanların en yükseğini gördüğü Ağustos ayından beri %44 düştü. Şu sıralarda ise 40’ın biraz altında seyrediyor. Bazı büyük madencilik şirketleri zarar ediyor olsalar bile Bitcoin üretmeyi sürdürüyorlar. Bitcoin ağında yakın zamanda yapılacak zorluk güncellemesiyle birlikte madencilerin işleri eskisi gibi kârlı bir şekilde yürütmesi bekleniyor.

Öte yandan düşüş eğilimine rağmen bazıları hala boğayı işaret ediyor. Analist Jani Ziedins, Bitcoin’in 3,500$ seviyelerine yaklaşmasıyla birlikte yoğun bir satın alma bölgesiyle karşılaşacağını ve 5,000$’lara doğru bir sıçrama yapacağını düşünüyor. Çinli kripto para milyoneri Zhao Dong ise önümüzdeki 3 yıl içinde Bitcoin’in fiyatının 50,000$’a ulaşacağını tahmin ediyor.

Haber: CryptoGlobe

→ BITCOIN GELİŞTİRİCİSİ JIMMY SONG: BSV 6 AY İÇİNDE %90 DÜŞECEK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun