Bitcoin’de bu boğa sinyali aylar sonra tekrar ortaya çıktı

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research'e göre, Bitcoin ağında dolaşım hızı %600'ün üzerine çıktı ve bu bir yükselişin habercisi olabilir.

bitcoin kripto para

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research, dün yayınlanan son raporunda, Bitcoin’de Ağustos ayından beri ilk kez görülen ve yükselişi müjdeleyen dolaşım hızı göstergesine dikkat çekti.

Raporda, uzun vadeli dolaşım hızının pozitife döndüğü kaydedildi. %600’lük bir dolaşım hızı, aktif kripto paraların yılda altı kez hareket ettiği anlamına geliyor.

Bu gösterge, bir numaralı kripto paranın sert düşüşü sırasında geçen hafta Ağustos ayından bu yana ilk defa %600’ün üzerine çıktı.

Arcane Research, tarihsel olarak 12 haftalık dolaşım hızı, %600’ün üzerine çıktığında Bitcoin yatırımcılarının para kazandıklarını kaydediyor.

Öte yandan şirket, Bitcoin için kısa vadede mevcut 6600 – 6800 seviyelerine dikkat çekiyor. Bu seviyelerin Bitcoin için geçen yıl boyunca birkaç kez destek seviyesi olarak çalıştığı ve şimdi ise önemli bir direnç seviyesi olduğu ifade ediliyor. Arcane Research’e göre, bu seviyenin üzerinde bir haftalık kapanış, yükselişin habercisi olacak.

Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 6650 dolardan işlem görüyor.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, Yazarın kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl