Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Grayscale, sessiz sedasız yükleme yapıyor: 180 milyon dolarlık Bitcoin

Kripto para yatırım şirketi Grayscale, son günlerde varlıklarına ekleme yaptı ve 17 bin 100 BTC daha aldı. Bunların mevcut değeri, 180 milyon dolar.

grafik-trader-finans

Kripto para odaklı büyük yatırım şirketi Grayscale, son birkaç günde varlıklarına 17,100 BTC daha ekledi. Eylül ayının başlarından beri Bitcoin varlıklarına ekleme yapmayan şirket, 23 Eylül’den itibaren pozisyonunu 449 bin 900 BTC’ye çıkardı. Kripto paralara ilişkin veriler sağlayan Bybt’ye göre, ABD merkezli şirketin kontrolüne sadece birkaç gün içinde bugünün fiyatlarıyla 182 milyon dolar değerinde Bitcoin daha girmiş oldu. Şirketin kontrol ettiği toplam Bitcoin miktarının dolar karşılığı ise 4 milyar 800 milyon dolar.

Bu BTC’leri, doğrudan Grayscale satın alıyor olabileceği gibi, bizzat kurumların satın aldığı BTC’leri Grayscale ile saklaması da söz konusu olabilir. Her iki durumda da bu, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’in geleceğine dair duyduğu güvenin bir göstergesi olarak düşünülebilir.

Yakın zaman önce de ABD merkezli büyük iş istihbaratı şirketi MicroStrategy, 38 bin 250 BTC satın almıştı. MicroStrategy’nin bu hızlı hamlesinin diğer birçok şirketin de trene atlamasını sağlayacağı öngörülüyor.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, son günlerde yatay bir seyir izliyor. Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 10 bin 650 dolardan el değiştiriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl