Grayscale, neden büyük miktarda Bitcoin aldığını açıklıyor

Kripto para yatırım şirketi Grayscale'in bugün yönetimi altında 4 milyar dolarlık varlık var. Şirketin yönettiği varlıklar son bir yılda neredeyse yüzde 100 arttı ve bu varlıkların çok büyük bölümünü Bitcoin oluşturuyor. Şirketin bir yöneticisi, Grayscale'in neden bu kadar Bitcoin satın aldığına açıklık getirdi ve kurumların ilgisine dikkat çekti.

bitcoin

Kripto para yatırım şirketi Grayscale’in yönetimi altındaki varlıklar her geçen gün artarak büyüyor. Şirketin son paylaştığı rakamlara göre, şu anda Grayscale 4 milyar dolarlık kripto paraya sahip.

Grayscale Investments’ın yatırımcı ilişkileri yöneticisi Ray Sharif-Askary’ye göre, serbest yatırım fonları ve diğer finansal kurumlar son bir yılda Grayscale’in Bitcoin ve kripto para fonlarına 1.9 milyar dolar aktardı.

Geçtiğimiz yılın aynı döneminde şirketin yönettiği varlıkların toplam değeri 2.1 milyar dolardı. Bugün gelinen noktada rakam bunun neredeyse iki katı.

“Daha önce böylesine bir talep görmedik”

Sharif-Askary, konuk olduğu bir podcast yayınında, 2020’nin şimdiye kadar makro istikrarsızlık ve benzeri görülmemiş parasal teşvik politikalarının yılı olduğunu, kurumların yeni başlayan krizi atlatmak için alternatif varlıklar aradığını ifade etti. Sharif-Askary, “Bizim için rekor bir çeyreği geriye bıraktık. Açıkçası ürünlerimiz için daha önce böylesine bir talep görmedik.” dedi ve alıcıların çoğunun geleneksel serbest yatırım fonları olduğunu belirtti.

Grayscale yöneticisi, geçen dönemlere oranla artık müşterilerin porföylerini altcoin’lerle daha fazla çeşitlendirdiğini ekledi. Şirketin müşterilerinin yüzde 38’inin geçen yıla göre yüzde 9 artışla Bitcoin dışında da yatırımları var.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl