Bitcoin yükseliyor, Grayscale’in elindeki BTC sayısı düşüyor

Bitcoin 50 bin doları iki sene sonra aşmayı başarırken, Grayscale şirketi ise elindeki BTC sayısını her geçen gün azaltıyor. Şirketin şu ana kadarki net 6.4 milyar dolarlık satışlarından sonra elindeki Bitcoin sayısı 465 bin adet BTC'ye indi. Bu rakam BlackRock için 87 bin, Fidelity için ise 73 bin adet civarında…

Bitcoin’in yaklaşık 2 senelik ayı sezonundan sonra yeniden yükselişe geçmesi yatırımcılarının yüzünü güldürürken, ETF’lerden en pahalı işlem ücetini alan Grayscale’in elindeki BTC adedi ise gittikçe azalıyor.

Dünkü rakamların ardından şirketin elinde 465 bin 387 adet Bitcoin kaldığı görülüyor. Grayscale’in Bitcoin spot ETF’lerinin onaylandığı gün ise elinde 630 binden fazla BTC’si bulunuyordu.

Toplam BTC 34 milyar doları aştı

Öte yandan 12 Şubat rakamları da açıklandı. Dün Grayscale’den 95 milyon dolarlık net çıkışlar olurken, BlackRock 374 milyon dolar, Fidelity ise 151 milyon dolarlık net girişler gördüler. ETF’lerle birlikte alınan Bitcoin’lerin toplam değeri de ilk kez 34 milyar doları aştı. Bu rakam toplam Bitcoin arzının da %3.5’ine tekabül ediyor.

BlackRock şirketinin elinde 87 bin 770 adet, Fidelity şirketinin elinde ise 73 bin 390 adet Bitcoin bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl