Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Grayscale, GBTC’ye yeni yatırımları durdurdu

grayscale

Kripto varlık yönetim şirketi Grayscale, dünyanın halka açık en büyük Bitcoin yatırım aracı olan Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) yeni yatırım kabulünü durdurdu.

Grayscale’in internet sitesinde GBTC ile ilgili sayfada “Grayscale Bitcoin Trust, şu anda kapalıdır.” ifadesi yer alıyor.

Şirketin Bitcoin fonuna yeni yatırımcı kabulünü neden durdurduğu bilinmiyor. GBTC, son dönemde ciddi prim düşüşleriyle dikkat çekmişti. GBTC’nin dayanak varlık olan Bitcoin’e karşı fiyatı, Aralık ayında yüzde 35 primliyken bu birkaç gün önce eksi yüzde 11’e kadar geriledi. Bu, GBTC’nin faaliyette olduğu beş yıl içinde bir ilk. Düşüşün nedeninin GBTC yatırımcılarının hisselerini elinden çıkarması ve Kanada’da Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesi olduğu düşünülüyor. Bu arada Grayscale de dün çok sayıda ETF uzmanı aradığı ilanlar yayınladı.

Grayscale Bitcoin Trust’ın yönetimi altında 655 bin 390 BTC bulunuyor. Mevcut fiyatlarla bu miktar yaklaşık 36 milyar dolar ve dolaşımdaki Bitcoin’lerin yüzde 3.50’sine karşılık geliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl