Bu kripto para Mastercard’ın etkisi ile saatler içinde yüzde 226 arttı

Bitcoin başta olmak üzere en büyük kripto paralar nispeten yatay bir seyir izlerken bir kripto para yüzde 226'lık artışıyla dikkatleri üzerine çekti.

Dün kripto para piyasasının pek aşina olmadığı bir kripto para olan Groestlecoin, ABD Doları’na karşı saatler içinde yüzde 226 oranında yükseldi ve Bitcoin ile diğer kripto paraların performansının rahatlıkla ötesine geçti.

GRS kısa adı ile listelenen kripto para dün gün içerisinde 0,23 dolardan işlem görürken akşam saatlerinde 0,75 dolara çıktı. Yüzde 226’lık büyük yükselişinin ardından bugün bir miktar geriye çekilen GRS, yayın saatinde 0,62 dolardan işlem görüyor.

Tüm bunlar olurken en büyük kripto para Bitcoin ise 3800 dolar seviyelerinde yatay bir seyir izledi.

Groestlecoin’in ani artışının nedeni ne?

Pazartesi günü Groestlecoin ekibi, resmi Twitter hesabı üzerinden kripto para ile kullanılabilen MasterCard banka kartlarını piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Kart, herhangi bir kullanıcının hemen hemen tüm satıcılar tarafından küresel olarak kabul edilen MasterCard kartları ile kripto paralarını kullanarak alışveriş yapmasına olanak tanıyor.

Groestlecoin grafiği

Ekipten yapılan açıklamada “PolisPay Card’ınızı MasterCard’ın geçerli olduğu tüm çevrimiçi ve fiziksel mağazalarda kullanabilirsiniz. Ayrıca bu kartla MasterCard’a uyumlu ATM’lerden de nakit para çekebilirsiniz.” denildi.

Son yıllarda kripto para sektöründe çok sayıda kripto para banka kartı projesi, Visa dahil olmak üzere şirketlerin engelleri nedeniyle başarısız oldu.

Örneğin, büyük bir kripto para saklama hizmeti sağlayıcısı olan Xapo, geçtiğimiz yılın Ocak ayında kripto para bankamatik kartı sistemini Visa’nın isteğiyle kapatmak zorunda kaldı.

Groestlecoin ekibine göre kripto para bankamatik kartı projeleri, MasterCard tarafından bizzat destekleniyor.

GRS; UPBit, Binance, Bittrex, Coinbit ve Huobi olmak üzere birçok belli başlı borsada listeleniyor.

Haber: CCN

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl